Dizüstü SATA Portunu Öğrenme

Saat süresine çok takılmamanı tvsiye ederim. Zira Türkiye'de 10 yıldan daha uzun süre garantili hiçbir ürün yok. Muhtemelen randımanlı çalışma süresi olarak onu vermişler.

Kalite olarak SAMSUNG EVO serisi ya da Kingston HyperX serisi bir SSD almanı tavsiye ederim. İkisi arasında bir seçim yapacak olursam, garanti süresinden dolayı Samsung'u tercih ederim. Çok fazla teferruatı düşünmenize gerek yok. Yeniden bir PC almıyorsunuz :) Bakacağınız şey marka-kapasite-garanti süresi olmalı :)

Toshiba SSD ye ne diyorsunuz ? Samsung EVO iyi de Toshiba da az bulunuyor. Kingston 480 GB bulup link gönderebilir misiniz bir de EVO'nun 480 liğini. Mağazaların özel kendi sitelerinden almayi düşünüyorum zira sorun çıkarsa gerek MediaMarkt gerek Vatan gerekse TeknoSA gibi şirketlerle muhatap olabilirim ama hepsiburada gittigidiyor gibi muhatabı kesin olmayan kişilerle uğraşabileceğimi sanmıyorum. Mağazalar özel sitelerinden bulup link atabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazınız Haswell işlemciye sahip. Bu durumda SATA III desteği var.

Tavsiyem Samsung'un 850 EVO serisi olacaktır. Kaliteli, uzun ömürlü ve yazılımı ile hem performansını hem de sağlığını kontrol edebileceğiniz bir ürün.

Hepsiburada.com ürün iadesi konusunda diğer mağazalara göre daha iyi prosedürlere sahip. Bundan emin olabilirsiniz.

Bu ürüne bakabilirsiniz: Samsung 850 EVO 500GB 540MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı

Ha yok ben daha da uzun ömürlü bir ürün istiyorum derseniz 5 yıl garantili bu modele de bakabilirsiniz:

Samsung 850 PRO 512GB 550MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı

Anladım. Genellikle hep Mağazalardan alışveriş yaptığım için muhatabım kimdir nereye gitmem gerekecek biliyorum. Bu sunmuş olduğunuz SAMSUNG un teknoSA vs. mağazalarda da 5 yıl gibi bir garanti süresi vermeleri mümkün mü?

SATA III olduğunu öğrendiğim de çok iyi oldu çok teşekkür ederim.

SAMSUNG MZ-7KE512BW 850 Pro 512 GB 2.5 inç Sata 3.0 Dahili SSD

MediaMarkt ta sunduğunuz SSD mevcut ve 10 tl gibi bir farkla satın almak mümkün ve muhatap olunacak kişi belli . 10 yıl garantisi de cabası :)
Teşekkürler tavsiyeleriniz için

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı