Dizüstümden Ses Çıkıyor

DevilUp

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar

Dizüstü bilgisayarımda cızırtılı bir ses duyuyorum. Kimi zaman azalıyor, kimi zaman artıyor. Ama neredeyse aralıksız bir biçimde bu sesi işitiyorum.

Evet ilk olarak akla gelen HDD oluyor ama HDD'yi zaten söktüm onun sesi ayrı. SSD kullanıyorum başta bu sesin SSD'den geldiğini zannetmiştim ama 3 farklı SSD ile denedikten sonra sesin dizüstünden geldiğini anladım.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Ben kendi adıma anakarttan şüphelenmekteyim şu an. Özellikle Recep Bey bu problemime yorum yaparsa bana yardımcı olmuş olur.

Notebook: ASUS X550jk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, cızırtı dizüstü bilgisayarın fanından geliyor olabilir mi acaba ? Bazen bir binada toprak hattının olmaması, elektronik aygıtlar üzerinde düşük miktarda elektrik dolanmasına neden olabiliyor. Toprak hattının olmaması nedeniyle anakart üzerindeki devrelerde ark oluşumu yaşanıyor olabilir.

Fandan gelmediğine eminim, açıkçası fan kullanılmıyorken de gelen bir ses. Elektronik bir ses mesela laptop'u kapatıp şarjda bırakırsın elektronik bir ses gelir(en azından benimkinden geliyor) veya monitör'ün vardır kapalı durumdayken, fişte ise gelen bir elektronik bir ses vardır. Bu örneklerdekine benziyor ama farklı olarak bahsettiğim ses cızırtılı ve bilgisayarı kullanırken masaüstü seviyesinde farklı cızırdıyor, Google chrome açtığımda biraz daha farklı cızırdıyor. Ses seviyesi değişiyor ve genel olarak aynı seyirde devam ediyor. Mail adresi verebilirseniz size ses dosyasını atabilirim. Teşekkür ederim ilgili yorumunuz için.

Merhabalar, cızırtı dizüstü bilgisayarın fanından geliyor olabilir mi acaba ? Bazen bir binada toprak hattının olmaması, elektronik aygıtlar üzerinde düşük miktarda elektrik dolanmasına neden olabiliyor. Toprak hattının olmaması nedeniyle anakart üzerindeki devrelerde ark oluşumu yaşanıyor olabilir.

Topraklama konusunu unuttum cevabımda. Zaten Notebook, pilde kullanarak sesi deneyimledim yine aynı sonuçları aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski dizüstü bilgisayarımda SSD taktıktan sonra böyle bir sorunla karşılaşmıştım. Yalnız ben dizüstü bilgisayarı artık kullanmıyorum. SSD'yi çıkarıp masaüstü topladığım sisteme taktım aynı ses devam ediyor. Elektronik tiz bir ses. Ben sesin SSD'den geldiğini düşünüyorum. Yabancı bir forumda SSD'ye ait güncel firmware yüklendikten sorunun bazı kullanıcılar tarafından çözüldüğünü okudum. Benim için bu yöntem çözüm olmadı. Bir de SSD için sağlık kontrolü yazılımları ile tarama yapın gibi bir öneri ile karşılaştım ama denemedim.

benim hp pc im vardı seninkinin aynısı cızırtılı şekilde çalışıyordu fan arzalanmış fan değişti garanti kapsamında ise garantiye göndermeni tavsiye ederim ve bişey ekliyim o ses fanın durmaksızın çalışması ve yorulmasından sonra fanın sıkıntı çıkarması oluyo yane garanti varsa dedğim gibi değiştirirlerse veya sen değiştirirsen biosatan always fan open gibi bişi vardı onu kapat fan sürekli çalışmasın

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı