Dizüstüne harici ekran kartı takmak

ServerTower

Kilopat
Daha fazla  
Dizüstüne harici ekran kartı takmak hakkında dolusuyla konu var biliyorum. Benim istediğim şey var olan portlar üzerinden bağlamak. USB girişi ile bağlanır mı, bağlanırsa ne gibi bir sorun oluşur? Mini DisplayPort'u üzerinden bağlayabilir miyiz (internette Mini Display ile bazı ara dönüştürücüler gördüm)? SATA portundan bağlanabilir mi, bağlanırsa ne gibi bir sorun oluşur? Eğer hiçbiri olmuyorsa anakart üzerinden nereye bağlayabilirim? Optik sürücüyü söküp onun girişi üzerinden bağlanabilir mi? Son olarak aşağıda ve ekte bıraktığım fotoğraftaki parça nedir, ne işe yarar bilen varsa sevinirim (bilgisayar en az 12 yıllık).

IMG_20221118_235821.jpg

IMG_20221118_235733.jpg

Dizüstüne harici ekran kartı takmak hakkında dolusuyla konu var biliyorum. Benim istediğim şey var olan portlar üzerinden bağlamak. USB girişi ile bağlanır mı, bağlanırsa ne gibi bir sorun oluşur? Mini DisplayPort'u üzerinden bağlayabilir miyiz (internette mini display ile bazı ara dönüştürücüler gördüm)? SATA portundan bağlanabilir mi, bağlanırsa ne gibi bir sorun oluşur? Eğer hiçbiri olmuyorsa anakart üzerinden nereye bağlayabilirim? Optik sürücüyü söküp onun girişi üzerinden bağlanabilir mi? Son olarak aşağıda ve ekte bıraktığım fotoğraftaki parça nedir, ne işe yarar bilen varsa sevinirim (bilgisayar en az 12 yıllık).

Eki Görüntüle 1577517

Eki Görüntüle 1577518

Bahsettiğiniz hiçbir girişte çalışmaz.
Boş bir PCI-e slotu varsa PCI-e uzatma kablosu ve PCI-e 16X dönüştürücü adaptör ile takılabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda detaylı anlatımı var bakabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarlarda Wi-Fi kartı sökülüyor PCI-e görüntü aktarım kablosunun bir ucu bu slota diğer ucu ekran kartının HDMI portuna takılıyor o şekilde harici ekran kartıyla kullanılabiliyor.
Bu arada elinizde MSI RTX 3060 Gaming X 12 GB gibi bir ekran kartı mevcutsa tabii.

Hocam, bu işler biraz maliyetli. Resimdeki ise PCI/PCI Express kart için toz kapağı. Galiba Dummy de deniliyor. PCI Express üzerinden yapılan eGPU için Wi-Fi adaptör soketi de kullanılıyor.

Resimdeki ise PCI/PCI Express kart için toz kapağı. Galiba Dummy de deniliyor.
Ne işe yaradığını biliyor musunuz? Ayrıca toz kapağı varsa ekran kartı takma yeri de var demek mi (ben gün içi açtığımda görememiştim)?

Dizüstü bilgisayarlarda Wi-Fi kartı sökülüyor PCI-e görüntü aktarım kablosunun bir ucu bu slota diğer ucu ekran kartının HDMI portuna takılıyor o şekilde harici ekran kartıyla kullanılabiliyor.
Daha sonrasında Wi-Fi için yapabileceğimiz herhangi bir şey var mı?

Bu koruyucu bir kapak. Bazı eski laptoplarda olurdu. Dışarıdan ses, TV kartı gibi kartlar takmak için olan yeri korunaklı tutmak için koyuyorlar. Ekran kartı için görmedim. Kesin bir bilgi veremem.

Hocam cihaz 12 yıllık demişsiniz isterseniz 4090 takın çok bir şey değişeceğini düşünmüyorum.
Elimde var olan bir ekran kartı var boşta duruyor. Onu takmak için ve de ekran kartsız yeni bir laptop alsam nasıl yapabilirim diye açtım konuyu yoksa çok bir şey değişmeyeceğini ben de biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı