DLL Dosyaları Veritabanındaki Eksik Dosyalar

Bora Dere

Zettapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
32
Yer
Slytherin
Daha fazla  
Bu veritabanında bazı DLL dosyalarının hangi paketlerle geldiği gösteriliyor.

Fakat gördüğüm kadarıyla DirectX indirme aracıyla gelen dosyalarda eksiklikler var. Mesela DirectX indirme aracının Microsoft sitesindeki eski sayfasında şöyle bir liste yer alıyormuş:

Aşağıdaki dosyalardan herhangi birinin eksik olması nedeniyle uygulama başarısız oluyorsa, sisteminizde DirectX End-User Runtime yükleyicisini çalıştırarak hatayı giderebilirsiniz:
D3DX9_43.DLL üzerinden D3DX9_24.DLL
D3DX10_43.DLL üzerinden D3DX10.DLL
D3DCompiler_43.DLL üzerinden D3DCompiler_33.DLL
D3DX11_42.DLL
D3DX11_43.DLL
D3DCSX_42.DLL
D3DCSX_43.DLL
XACTENGINE2_9.DLL üzerinden XACTENGINE2_0.DLL
XACTENGINE3_7.DLL üzerinden XACTENGINE3_0.DLL
XAUDIO2_0.DLL
XAUDIO2_1.DLL
XAUDIO2_2.DLL
XAUDIO2_3.DLL
XAUDIO2_4.DLL
XAUDIO2_5.DLL
XAUDIO2_6.DLL
XAUDIO2_7.DLL
XAPOFX1_5.DLL üzerinden XAPOFX1_0.DLL
X3DAUDIO1_7.DLL üzerinden X3DAUDIO1_0.DLL
XINPUT1_1.DLL
XINPUT1_2.DLL
XINPUT1_3.DLL

Hatta burada bile tamamı belirtilmemiş. Aşağıdaki konuda konu sahibi d3dx9_42.dll dosyasını silip DirectX indirme aracını kurarak sorununu çözmüş. Ben veritabanında görmediğim için sildirmek istememiştim.

Bu durumun sebebi nedir? Şimdi ben Technopattaki veritabanına göre mi dosya sildireceğim yoksa üstteki listeye göre mi?

Not: Listenin bulunduğu sayfa artık yok, listeyi şuradan buldum. Doğruluğunu da bu videodan teyit ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durumun sebebi nedir? Şimdi ben Technopattaki veritabanına göre mi dosya sildireceğim yoksa üstteki listeye göre mi?
Hepsi değil de her çeşitten bir adet yazılmış gibi. Böyle olunca ben sildirmem gerektiğini anlıyorum.

Şimdi siz sildirseniz bile, sildirteceğiniz kişiye o dosyayı yedeklemesini söyleyip sildirtebilirsiniz. Sorun olmaz. Mesala bak orada D3dx9_43.DLL yazılmış, Process Monitör'den karşıma D3dx9_44.DLL çıksa onu da sildirip araç ile getirebiliriz. Bir örnek, birkaç örnek verilmiş gibi.

Mesala bak orada D3dx9_43.DLL yazılmış, Process Monitör'den karşıma D3dx9_44.DLL çıksa onu da sildirip araç ile getirebiliriz.
xinput1_2.dll görüldüğü zaman xinput1_3.dll'den yola çıkıp sildirebiliriz, anladığım kadarıyla.

Peki aynı örnek üzerinden gidip xinput9_1_0.dll sildirebilir miyiz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı