DLSS 3 Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

3000 serisi sahipleri kusura bakmayın ama adamlar o kadar AR-GE masrafı yapacak ,personel çalıştıracak, yeni chipset üretecek, bu chipsete özel teknoloji yapacak ve bu işten para kazanacak, neden 3000 serisi chipsete bu özelliği getirsin. Sonuçta ticaret yapıyorlar. Bence hiç dövünmeyin, 4000 serisine geçmek istiyorsanız, elinizdeki 3000 kartları satın, 4000 alın.

Saf performans artışı RT ya da DLSS hariç oyunlarda 2 kattan fazla değil. Yaklaşık %50-60 civarında.
Daha ne olacak, %50 60 az mı.

3000 serisi sahipleri kusura bakmayın ama adamlar o kadar AR-GE masrafı yapacak ,personel çalıştıracak, yeni chipset üretecek, bu chipsete özel teknoloji yapacak ve bu işten para kazanacak, neden 3000 serisi chipsete bu özelliği getirsin. Sonuçta ticaret yapıyorlar. Bence hiç dövünmeyin, 4000 serisine geçmek istiyorsanız, elinizdeki 3000 kartları satın, 4000 alın.

Daha ne olacak, %50 60 az mı.
Senle tartışmıyorum bu arada. Arkadaş Saf güç "RASTERIZATION" olarak %200'den fazla olduğunu iddia ediyor ona yazdım.

DLSS sadece yazılımsal değil donanımsal da bir özellik diye düşünüyorum. Tensor Core'ları herkes çabuk unuttu sanırım.

Özel işlem birimleri olmadan böyle frame generation gibi işlemleri yazılımsal olarak yapmaya kalkarsanız, ciddi anlamda latency ortaya çıkar.

Sırf oyun için bu denli para harcamak israftır israfta haramdır yani bu kartı almak haramdır desek yanlış olmaz.
O zaman lüks olan arabaları, İphoneları, lüks saatleri, evleri, ayakkabıları, giysileri, residansları alanların hepsi haram. Zihniyete bak. Parası olan alır, olmayan bakar kalır. Dünyanın düzeni böyle. Yapacak bir şey yok.

DLSS sadece yazılımsal değil donanımsal da bir özellik diye düşünüyorum. Tensor Core'ları herkes çabuk unuttu sanırım.

Özel işlem birimleri olmadan böyle frame generation gibi işlemleri yazılımsal olarak yapmaya kalkarsanız, ciddi anlamda latency ortaya çıkar.
Frame generationda donanımsal olarak olsa bile belli bir latency ortaya çıkıyor. %50 civarı diye hatırlıyorum testlerde. 12MS'lerden 30MS'e çıkıyor Reflex açılınca 20MS civarına düşüyor. Yüksek FPS'ler için geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı