DLSS ayarları nasıl olmalı?

witcher3fan

Picopat
Daha fazla  
Oyunlarda ayarları çok anlamadığım için buraya sormak istedim.
DLSS ayarlarında daha iyi FPS almak için kaliteye mi ayarlanmalı yoksa performans mı?

Performansa alınmalı ancak düşük çözünürlükte oynuyorsanız görüntüyü çok bozar, yer yer oynanmayacak hâle gelir. Minimum dengelide kullanmanız en mantıklısı.

Oyunlarda ayarları çok anlamadığım için buraya sormak istedim.
DLSS ayarlarında daha iyi FPS almak için kaliteye mi ayarlanmalı yoksa performans mı?

Amacınız daha yüksek FPS ise performansa alınmalı. Ama biraz FPS'den feragat edebilirim, ama oyun güzel gözüksün derseniz kaliteye alabilisiniz.

Daha yüksek FPS için performans elbette. İşlemcinin sınırlarına takılmıyorsanız, kalite sizin için 2. plandaysa performansa alın gitsin. 4000 serisi bir kartınız varsa Frame Generation'u açmayı unutmayın.

Daha yüksek FPS için performans elbette. İşlemcinin sınırlarına takılmıyorsanız, kalite sizin için 2. plandaysa performansa alın gitsin. 4000 serisi bir kartınız varsa Frame Generation'u açmayı unutmayın.
nerden açabiliriz 4050 mobile var

Daha yüksek FPS için performans elbette. İşlemcinin sınırlarına takılmıyorsanız, kalite sizin için 2. plandaysa performansa alın gitsin. 4000 serisi bir kartınız varsa frame Generation'u açmayı unutmayın.

R5 7640 notebook içlemcisi var RDR GoW gibi oyunlar oynuyorum hangisine almamı öneririsiniz.

Amacınız daha yüksek FPS ise performansa alınmalı. Ama biraz FPS'den feragat edebilirim, ama oyun güzel gözüksün derseniz kaliteye alabilisiniz.
yani kaliteye alırsam daha çok yorar ama daha iyi fps alırım

nerden açabiliriz 4050 mobile var

R5 7640 notebook içlemcisi var RDR GoW gibi oyunlar oynuyorum hangisine almamı öneririsiniz.

Her oyun DLSS 3.5'i desteklemiyor. Bundan ötürü her oyunda Frame Generation bulunmuyor, arkadaş da varsa açmayı unutmayın demek istemiştir tahminimce. Genelde DLSS ayarının hemen altında ya da hemen üstünde bulunur.

Her oyun DLSS 3.5'i desteklemiyor. Bundan ötürü her oyunda Frame Generation bulunmuyor, arkadaş da varsa açmayı unutmayın demek istemiştir tahminimce. Genelde DLSS ayarının hemen altında ya da hemen üstünde bulunur.
tamamdır sağolun oyundayken açmayı deneyeceğim ama Frame generation nedir ne işe yarar?

yani kaliteye alırsam daha çok yorar ama daha iyi fps alırım

Kalitrye alırsanız kaliteyi yükseltir. Bu da FPS'yi düşürür performansa göre. Yüksek FPS için sırasıyla DLSS performans > DLSS dengeli > DLSS kalite > DLSS kapalı. Frame Generation'ı işin içine katmadan yazıyorum. Her birinde FG açarsanız sıralama değişmez fakat birinde açayım diğerinde açmayayım derseniz onu oyunda test etmek lazım.

tamamdır sağolun oyundayken açmayı deneyeceğim ama Frame generation nedir ne işe yarar?

Frame Generation ekran kartı tarafından üretilen iki kare arasındaki geçişe nildiğim kadarıyla yapay zeka ile kare üretir ki daha akıcı olsun. Bu da bir kare sayıldığı için FPS'yi oldukça fazla arttırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı