DMI 3.0 nedir?

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Direct Media Interface'in kısaltması olan DMI 3.0, Intel'in yonga seti ile işlemci arasındaki iletişim veriyoludur. DMI 3.0, 3.93 GB/sn hız sunmaktadır.

kaby lake yonga seti.png

@Recep Baltaş Daha üst platform olsaydı RAID 0 performansı artar demiştiniz. Acaba DMI 2.0 daha yavaş değil mi? DMI 2.0 "x4" neyi ifade ediyor?

afssdf.jpg

H110 PCH da veri yolu hızı 5 GT/s DMI2 yazıyor, Z170 de ise 8GT/s DMI3 yazıyor. Bunların tam olarak ne anlama geldiğini söyler misiniz? Ayrıca H110 anakartlar, GTX 1080 Ti'a 5 GT/s DMI2 veri yolu hızı yüzünden herhangi bir darboğaz yaşatır mı? RAID 0 haricinde başka herhangi bir şeye darboğaz yaşatır mı? Hangi bileşenlere DMI hızları etki eder?

Son düzenleme:
H110 anakart, GTX 1080 ve i5 6500'ü bir arada kullanan bir arkadaşımız, oyunlarda düşük performans almasının üzerine konu açmıştı. Acaba darboğazın bir kısmı işlemci ve diğer kısmı anakart yüzünden mi diye şüphelerim oluştu. Bunun üzerine bu soruyu sordum.

@Lactuca Verdiğiniz cevabı tam anlayamadım, yani 4 adet DMI 2.0 mı demek oluyor? Sadece DMI 3.0 yazınca, 1 adet DMI 3.0 mı oluyor?

İlgili konu: GTX 1080 Xtreme Gaming Performans Sorunu

H110 anakart, GTX 1080 ve i5 6500'ü bir arada kullanan bir arkadaşımız, oyunlarda düşük performans almasının üzerine konu açmıştı. Acaba darboğazın bir kısmı işlemci ve diğer kısmı anakart yüzünden mi diye şüphelerim oluştu. Bunun üzerine bu soruyu sordum.

@Lactuca Verdiğiniz cevabı tam anlayamadım, yani 4 adet DMI 2.0 mı demek oluyor? Sadece DMI 3.0 yazınca, 1 adet DMI 3.0 mı oluyor?

İlgili konu: GTX 1080 Xtreme Gaming Performans Sorunu
Hocam pek üst düzey ingilizcem yok fakat Intel Z170 Chipset Summary sitede alt kısımlarda galiba 2 ve 4 yollu iki adet tarz DMI çeşidi olduğu yazmakta. Ayriyeten galiba 4 adet veriyolu olanlar daha iyi performans verebilirmiş. Tabi doğru anladıysam. :D
Zannımca DMI 3.0 da iki adet veriyolu vardır. Bir gidiş bir geliş.
Galiba standart olduğu için yazmamışlar.

Amd chipset diagramlarına baktım pci-x 4x haberleşiyor sanırım çok fazla bir dökümantasyon bulamadım intel dmi 3.0 daha iyimidir?

AMD, AM4 soketli anakartlarındaki CPU-Chipset bağlantısını PCI-Express 3.0 x4 ile yapıyor. Intel tarafındaki DMI 3.0 ile esasen eşdeğer.

Dosya Ekleri

• images.png
    images.png
    11 KB · Görüntüleme: 141
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı