DMSS güvenlik kamerasına mobilden uzak bağlantı

• Konuyu başlatan fouur
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 24B

fouur

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Evimde kullanmış olduğum güvenlik kamerasını mobilden DMSS yardımcı programı ile sorunsuz erişim sağlayabiliyordum. Hiçbir ayar değişikliği yapmadığım halde şu anda uzaktan erişim sağlayamıyorum. Ne yapmalıyım?

Güvenlik sistemi: Dahua Technology
Kayıt Cihazı:
Dahua XVR5108HS-X 8 Kanal XVR Kayıt Cihazı

Mobil Uygulama
(iOS):
(APK):

Ayarlar/Güvenlik/Saldırı savunması güvenlik sekmesinde beyaz liste etkileştirdeki işareti kaldırdım. Çünkü alt kısımdaki ekle düğmesi ile herhangi bir İP (cihaz) listeye eklenmemiş olsa da yazılımdaki bir hata dolaysıyla çoğu zaman oraya takılıyor ve bağlantı kurulamıyor diye düşünüyorum. Bu işlemden sonra sorunsuz bağlantı kuruyorum.

Ayarlar/Güvenlik/Saldırı savunması güvenlik sekmesinde beyaz liste etkileştirdeki işareti kaldırdım. Çünkü alt kısımdaki ekle düğmesi ile herhangi bir İP (cihaz) listeye eklenmemiş olsa da yazılımdaki bir hata dolaysıyla çoğu zaman oraya takılıyor ve bağlantı kurulamıyor diye düşünüyorum. Bu işlemden sonra sorunsuz bağlantı kuruyorum.
Cevap için teşekkürler. Benimkinde işareti kardırmak mümkün değil özellik kapalı da olsa beyaz liste işaretli oluyor kara listeyi seçeneğini işaretleyip kaydedip çıkıp girince yeniden beyaz liste işaretli oluyor özelliği aktif edip kara listeyi işaretledim bide böyle deneyip sonuca bakalım.
İki gündür dmss uygulamasına girişte yeniden oturum açmamı istiyor normal bir durummu hatadan mı kaynaklanıyor acaba

Son düzenleme:
Arkadaşlar bende şöyle nir sorun yaşıyorum. DMSS üzerinden telefondan mobil veri ile sorunsuzca canlı olarak yada geçmiş kayıtları izleyebiliyorum. Vide akış hızı 700-800 kps arasında gidip geliyor. Ancak telefondan evdeki internete bağlandığımda (100 mbit vdsl) DMSS den kameralara baktığımda video akış hızı 100 kpss geçmiyor ve donuyor. Cihazda sorun yok ama mobil veride sorunsuz izleyebiliyorum ev internetinde donuyor. Aşağıya attım ekran resmi alarak.

Dosya Ekleri

• IMG_5137.png
    IMG_5137.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 29
  • IMG_5138.png
    IMG_5138.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 30
Arkadaşlar bende şöyle nir sorun yaşıyorum. DMSS üzerinden telefondan mobil veri ile sorunsuzca canlı olarak ya da geçmiş kayıtları izleyebiliyorum. Vide akış hızı 700-800 kps arasında gidip geliyor. Ancak telefondan evdeki internete bağlandığımda (100 Mbit VDSL) DMSSden kameralara baktığımda video akış hızı 100 KPSS geçmiyor ve donuyor. Cihazda sorun yok ama mobil veride sorunsuz izleyebiliyorum ev internetinde donuyor. Aşağıya attım ekran resmi alarak.

Hız limiti gibi bir şey açık sanırım.
Bu telefonun uygulama ayarlarında da olabilir, uygulamanın direkt kendi ayarlarında da olabilir. O yüzden bu iki ayar seçeneklerini kontrol etmenizi öneririm.

Hız limiti gibi bir şey açık sanırım.
Bu telefonun uygulama ayarlarında da olabilir, uygulamanın direkt kendi ayarlarında da olabilir. O yüzden bu iki ayar seçeneklerini kontrol etmenizi öneririm.
Telefonun uygulama ayarında böyle bir şey yok. Kaldıki telefon aynı ayarlar aynı mobil veride hiç sorun yok wifide bağlıyken sıkıntı oluyor. Evdeki internette 100 mbit hızdada sıkıntı yok.

Kamera cihazı evinizdeki internete mi bağlı peki?
Kamera memlekette kamerada veya kameranın bağlı olduğu internette herhangi bir sorun yok çünkü mobil veride sorunsuz çalışıyor evdeki internette sıkıntı oluyor

Ev internetinde güvenlik profil ayarlarını kapatıp deneyin.
Müşteri temsilcisini aradım kapattırdım ama yok düzelmiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı