DNS değiştikten sonra internetin gitmesi

Kamer

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, güzide ülkemizin üniversitelerinin birinde, lojmanlarda kalıyorum.

Eskiden internet problemimiz yokken, son zamanlarda yeni bir bağlantı getirdiler. Eskiden telefon üzerinden bağlanırdık artık direkt olarak apartmanın içinden eve kablo giriyor :)

Bu olduğundan beri, ne zaman DNS değiştirsem internet bağlantısı gidiyor.

Steam'e bile giremez oldum, durum vahim :)

Evlerdeki interneti de KYK interneti gibi sınırlandırdılar gibi bi düşüncem var ama tam da uzman olmadığım için ne olup bitiyor anlamıyorum :)

VPN programlarıyla internete girebiliyorum, yalnız online oyunlarda ping sorunundan ötürü benim bu DNS sorununu aşmam lazım..

Konu hakkında bi fikri olan var mıdır, ne yapılabilir ?

İnternet bağlantısı komple mi gidiyor yoksa yavaşlıyor mu ?
Hangi DNS'i kullanıyorsunuz farklıları denediniz mi ?
Neden DNS değiştirme ihtiyacı duydunuz ?

Komple gidiyor .
Çok sayıda DNS denedim , bir şey farketmedi .
Steam'e giremiyorum . DNS değiştirme sebebim buydu .

Komple gidiyor .
Çok sayıda DNS denedim , bir şey farketmedi .
Steam'e giremiyorum . DNS değiştirme sebebim buydu .
Daha önce aynı sorunu bende ortaokulda bilgisayar dersinde yaşamıştım. Tabi arada bazı uygunsuz reklamkar yüzünden başım belaya girsede neyse geçti artık. Okulda bu sorunu çözemediler fakat aynı sorunu yaşayan bir akrabam servisi aramış ve modemi değiştirmişler. Sorunun çözüldüğünü söylediler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı