DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor

Bios'un 2.80 sürümü değilse güncelle eğer güncel ise 2. verdiğimi yükle.
1. ftp://europe.asrock.com/bios/1155/Z77 Extreme6(2.80)WIN.zip
2. ftp://europe.asrock.com/bios/1155/Z77 Extreme6(2.70)WIN.zip

Öneri için teşekkürler mantıklı geldi ama endişeliyim çünkü hiç bios güncellemedim daha önce, nasıl yapılacağını biliyorum! Ama bios güncelledikten sonra çoğu kişi sorun yaşıyor pc açılmıyor ve bir çok sorunla karşılaşılıyor. Yapmalımıyım çok tereddütteyim? İlginiz için teşekkürler.

Bu arada foruma Recep Baltaş'a bir sorum üzerine beni davet etmesiyle geldim. Söylemeden geçemiyeceğim her mesajım sonrasında sürekli ceza alıyorum Türkiye de değilim Ispanya da yaşıyorum yardım almak amaçlı forumda yazı yazıyorum ama ceza alıp duruyorum çok sinir bozucu.

Eğer bu kadar önemli ise Yurt dışına kapatın sitenizi arkadaşlar yada ceza değil de tamamen banlayın. Çin iskencesi yapıyorsunuz üyerlere. Her yorumunda ceza mı verilirmiş Türkçe karakter kullanmıyor diye ?

Sistemde güvenlik yazılımı olarak ne yüklü veya yüklüyorsunuz?

Hiçbir yazılım kullanmıyorum oldukça bilinçli bir kullanıcıyım ihtiyacımın olduğunu düşünmüyorum. Sizde Bios güncelleme konusunda en azından beni cesaretlendirecek bir açıklama yaparsanız çok sevinirim ilginiz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayın varmus, bu kişisel değildir ve yabancı olan kişiler de var forumda yanlız bunlara da ilk başta size olduğu gibi cezalar alıyordu ve sonrasında hangi sebepten asıl cezayı yediklerini söyledik ve artık daha ceza almıyorlar.
Sizin ilk olarak bu dış ülkede olduğunuzu imzanızda veya kullanıcı ayarlarında bildirmeniz lazımdı.

Sizim diğer yabancı üyeler gibi nokta ve boşluk gibi kurallardan genelde ceza veriyoruz son mesajınıza verdiğim ceza ise dış ülkede olduğunuzu söylediğiniz için değişti. Bundan sonra sadece boşluk virgül vs gibi şeyleri yani tüm dünyada geçerli klavye düzeninde olan ve Türkçe kurallarına uyan biçimde yazarsanız sorun olmayacaktır.

Konunuza cevaben ise şunu söyleyeyim o tür korkularınız olmasın çünkü o gördüğünüz hata alanlar veya sorun çıkaranlar yanlış bios atan ve yapılmaması gereken şeyler yaptıklarından alıyorlar.
En önemli kural bilgisayarı insan kapatmayacak kendi kapanırsa kapansın insan kapatmayacak. Batarya veya elektrik kesintisi olmayacak.
Bu kuralı kabullenip diğer kuralları da uygularsan kişisel olarak şunları yapacaksınız, masaüstünden güncelleyeceğiniz için antivirüs ve açık ne program varsa kapatın. Verdiğim bios'u yönetici olarak çalıştırın, yönergeleri uygulayın.
Modeliniz doğru olduğundan dosyada sıkıntı çıkmayacaktır bu kuralları dikkate alırsan hiç birşey olmaz. Bios güncellendikten sonra default işlemini yapıp save yaparsan işlem tamamlanmış olur.

Sayın varmus, bu kişisel değildir ve yabancı olan kişiler de var forumda yanlız bunlara da ilk başta size olduğu gibi cezalar alıyordu ve sonrasında hangi sebepten asıl cezayı yediklerini söyledik ve artık daha ceza almıyorlar.
Sizin ilk olarak bu dış ülkede olduğunuzu imzanızda veya kullanıcı ayarlarında bildirmeniz lazımdı.

Sizim diğer yabancı üyeler gibi nokta ve boşluk gibi kurallardan genelde ceza veriyoruz son mesajınıza verdiğim ceza ise dış ülkede olduğunuzu söylediğiniz için değişti. Bundan sonra sadece boşluk virgül vs gibi şeyleri yani tüm dünyada geçerli klavye düzeninde olan ve Türkçe kurallarına uyan biçimde yazarsanız sorun olmayacaktır.

''Sizin ilk olarak bu dış ülkede olduğunuzu imzanızda veya kullanıcı ayarlarında bildirmeniz lazımdı.''
iL4DBkY.png

Okla belirttigim yazi yasadigim Ulkeyi temsil etmekte foruma uye olurken ilk yaptigim seydi...!

Ben bukadar sacmalik gormedim neleri bahane edip yazdin bu yazilari pes okurken sasirmamak mumkun degil.
Irkcimisiniz ? Onuda anlamis degilim ama var birsey hicmi hic umurumda da degil.
Diyelim iyi niyetlisin bu cevabi dahi yazarken uzaklastirma cezasi verdin cevap veremedim aciklama yapmama ragmen.

Ben sizin iyi niyetli oldugunuza inanmiyorum bu forumda yabancilarin cok olduguna da inanmiyorum ayni muameleyi gorduklerinede inanmiyorum sizin egonuz fazla gelmis size ki boyle admincilik yetkicilik oynuyorsunuz.

Sagda solda sorunlariniza yardimci olmamiz icin foruma gelin slogan ile reklam yapip gelenide boyle asagliyorsaniz kusura bakmayinda kalitenizi yukseltmez bu yaptiklariniz.

Bu forumda kimseyi tanimam etmem Recep Baltas'i severim sirf burda diye ama gordugumuz muamele ye cok deyim ekleyebilirim ama susmayi tercih edeim.

Yinede tesekkur ederim verdiginiz cevaplar icin yardim etmeye calisiyormus goruntusu vernelere'de ayni sekilde tesekkurler sorunum cozulmedi.

Ben cocuk degilim burdaki mod,admin egolarina da katlanamam yok zart cezasi yok zurt cezasi bahaneler komedi dedigim gibi okadar ceza uygulicaginiza Irkciliksa sebebi kapatin sitenizi yurt disina bilmiyorsaniz yardimci olurum ama terbiyesizlesmenin de anlami yok banlayin beni demistim ama su ceza isine son verin nafile takan yok.

Recep Baltaş'a Tesekkurler

Siz kendi düşüncenizi yazmışsınız sorun yok, forumda kaç yabancının olduğunu takipçiler biliyor siz bilmeseniz de. Kimseye ayrıcalık tanıdığımız olmadığından burada alınganlık oluşabiliyor. Ego ile bilmem ne ile hiçbir ilgisi yoktur, Kurallar açık ve nettir biz kuralları uygular o yönde devam ederiz. Ayrıca Recep beyin bu tür yerlere bizim gibi ceza vermediğini düşünüyorsanız yanlış düşünüyorsunuz.
Türkçe konusunda sıkı olduğumuzu sizin gibi şikayet edenlere ve kullanıcılara bakarak anlayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı