Doa ürünleri nasıldır?

Oysal

Femtopat
Daha fazla  
22.10.2022 tarihinde ASUS'un oyuncu laptopunu almıştım, RAM takviyesi için kasayı açtığım zaman, fanların üstünde düzensiz bantlar ve vidaları eksik olduğunu gördüm, bilgisayarı sıfır almama rağmen böyle görünce işin içinde bir şeyler olduğunu anladım, bilgisayarı açmamış olsam böyle bir şeyden asla haberim olmayacaktı, sonra müşteri hizmetlerini aradım durumumu anlatığım gibi onlara da anlattım, bana zamanın geçtiğini bunu daha önce söylemem gerektiğini söylediler, yani kim yeni aldığı bilgisayarı direk açar ki, masaüstü olsa neyse açar bakardım, ama laptop bilgisayar olunca kimsede açıp bakmaz, durumu aynen böyle iletim, sonra faturaya baktığımda doa ürünüdür diye aşağıya not düşmüşlerdi, araştırıp baktığımda doa ürünlerinde değişim veya modelin bir üstünü isteme hakın olduğunu öğrendim garantimin bitmesine hâla 9 ay var, bu durumda ne yapabilirim değişimi veya bilgisayarın bir üst modelini isteme gibi bir seçneğim var mı?

Konunun iyice aydınlatılmasını istiyorum. Bu durumda ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç bir şey yapamazsın. Üstüne bi bardak soğuk su iç çünkü aradan 1 seneden fazla geçmiş.

Kanıtın varsa THH gidebilirsin ama senin yapmadığın ne malum diyebilirler. Aradan çok zaman geçmiş çünkü. Bu şekilde kullanmaya devam edeceksin gibi gözüküyor.

Doa ürünü dediğimiz şey doa raporu sayesinde 6 ay içinde çıkan sorunlardan değişim veya para iadesi talep edebiliyorsunuz ama eğer ki sorununuz 3 kere teknik serviste çözülmediyse yine de iade hakkınız var ben daha öncesinde bu ikisini de kullandım başka sorunuz varsa yardımcı olmak isterim ayrıca moderatörler başlığı alakasız yapmışlar. Ama sanırsam onlara hata yapmak serbest.

Hiç bir şey yapamazsın. Üstüne bi bardak soğuk su iç çünkü aradan 1 seneden fazla geçmiş.

Kanıtın varsa THH gidebilirsin ama senin yapmadığın ne malum diyebilirler. Aradan çok zaman geçmiş çünkü. Bu şekilde kullanmaya devam edeceksin gibi gözüküyor.
mesela bilgisayarı ilk aldığımda mı kasayı açıp kanıt göstermem lazımdı , kim yeni biligsayarını açar ki

Dead on Arrival.

Vakti zamanında kutudan bozuk çıkan bir ürün olabilir. Ürünün geçmişini bilmiyorum ama DoA ibaresi varsa bundan başka bir tahminim yok. Sonradan onarım yapılarak yeniden satışa sunulmuş ve siz de yeni sahibi olmuşsunuz.

Faturaya baktığınızda DoA ibaresini gördüğünüzde şüphelenmeniz gerekirdi, tabi bu ibarenin anlamını biliyor olsaydınız.

Merak ettim, cihazı nereden almıştınız?

Doa ürünü dediğimiz şey doa raporu sayesinde 6 ay içinde çıkan sorunlardan değişim veya para iadesi talep edebiliyorsunuz ama eğer ki sorununuz 3 kere teknik serviste çözülmediyse yine de iade hakkınız var ben daha öncesinde bu ikisini de kullandım başka sorunuz varsa yardımcı olmak isterim ayrıca moderatörler başlığı alakasız yapmışlar.
vidaların eksik olduğunu , fanların üzerinde bantlar olduğunu ve bataryayı ilk aldığımdan beri çok çabuk bittiğini söyledim , bataryayı yaparlar belki ama ben bilgisayarı vidasız bantlı şekilde aldım ,kim bilgisayarını böyle ister ki ? bunun için ekstra bişey yapamaz mıyım ? bazı firmalar bilgisayarı kurcaladığın için açmazken ben niye bilgisayarımı ilk aldığımda acaba vidaları yerinde mi diye kontrol edeyim ki

ayrıca başlığı doa ürünler hakkında yazmıştım daha alakalıydı bence bende anlamadım :D

Dead on Arrival.

Vakti zamanında kutudan bozuk çıkan bir ürün olabilir. Ürünün geçmişini bilmiyorum ama DoA ibaresi varsa bundan başka bir tahminim yok. Sonradan onarım yapılarak yeniden satışa sunulmuş ve siz de yeni sahibi olmuşsunuz.

Faturaya baktığınızda DoA ibaresini gördüğünüzde şüphelenmeniz gerekirdi, tabi bu ibarenin anlamını biliyor olsaydınız.

Merak ettim, cihazı nereden almıştınız?
amazondan almıştım

evet doa ürün hakkında bişey bilmiyordum o zaman kurcalamadım çok

mesela bilgisayarı ilk aldığımda mı kasayı açıp kanıt göstermem lazımdı , kim yeni biligsayarını açar ki
Haklısın ama senin yapmadığına dair bir kanıtın olmadığı için bir sonuç elde edebileceğini sanmıyorum.

Bu arada Amazon'dan aldığını söylemişsin. Satıcı Amazon'un kendisi miydi?

Yeni konular

Geri
Yukarı