Doblo Turbo Fırın Mangal Edition

karuB_official

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet. Biliyorsunuz ki İntel'in yeni yaptığı rezilliği i9 11900K işlemcisi benim tabirimle ''Turbo Fırın'' ın genelde ''Kum israfı'' veya ''Silikon İsrafı'' olarak anılmaya başlandı bile. Bir gün canım sıkıldı ve yine bir şeyler düşünürken Technopat Sosyal'de bu berbat işlemci (işlemci demeye 1000 şahit ister) ile Linçlenen TurboX ve İzoly markalarıyla bir araya getirip kafamdan bir sistem mi oluştursam dedim ve ortaya bu çıktı. Karşınızda Doblo Turbo Mangal Edition PC. Sistemin özellikleri ne mi. Parçalarımızı sayalım.

-İşlemci: i9 11900K nam-ı diğer ''Turbo Fırın''. Sıvı soğutması olmayanlar almasın. Çünkü en güçlü hava soğutmalardan biri olan Corsair A500 bile dayanmıyor. NZXT Kraken Z73 Sıvı soğutmasında bile yüksek sıcaklıkları görmekte.
-Anakart: ASRock Z490 Phantom Gaming 4. Fiyat performans açısından ve önerilmeyen markalardan biri olan ASRock'ı tercih ettim.
-Ram: Corsair Vengeance LPX (2x8) 16 GB 3600mHZ CL16 değerine sahip modelini kullandım.
-Kasa: TurboX Ahri Rainbow Led fanlı PSU'suz modeli.
-Güç Kaynağı: Everest Rampage ETX-750-1 750W 80+Gold Sertifikalı PSU
-SSD: SanDisk 500 GB Ultra 3D M.2 PCIe 3.0 2400MB okuma 1750MB yazma değerine sahip SSD
-Sıvı Soğutma: İzoly T240 240 mm RGB modeli
-Ekran Kartı: TurboX Nvidia GeForce RTX 3090 24 GB Ekran Kartı. (Mizah amaçlıdır. Dünyadaki en ucuz 3090'dır kendisi.) yaklaşık fiyatını 13.000₺ ye hesapladım rakiplerine göre ucuz olsun diye.

Toplam Fiyatı: 23.929₺

NOT: Doblocu Eniştelere Mangala Giderken Önerilir! İşlevsel olarak piknik tüpü olarak kullanabilirsiniz hatta üzerinde barbekü partisi yapabilirsiniz.

Dikkat! Bu gerçek bir Tavsiye Değildir! Tamamen mizah amaçlıdır.

TurboX , İzoly, Rampage, GamePower'cıların Hayali ve Ultra Grafiklerde Ultra Sıcaklık ve Ultra Yükte Kısacası bilgisayarın %100'ünü kullanabilecekleri bir sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı