Dökülen saçları nasıl yeniden çıkarabilirim?

• Konuyu başlatan zimo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 815

zimo

Centipat
Daha fazla  
3-4 Yıldır saçımla oynuyordum elimle döndürerek. Bağımlılık haline gelmişti ve oynadığım yerlerde saçlarım döküldü. 2 Aydır falan oynamıyorum saçımla, bıraktım. Şu an o döktüğüm yerlerde saçlarımı nasıl tekrardan çıkarabilirim?

Saç çıkardığını, saçı güçlendirdiğini iddia eden şampuanlar var, onları kullanabilirsiniz.

3-4 yıldır saçımla oynuyordum elimle döndürerek. Bağımlılık haline gelmişti ve oynadığım yerlerde saçlarım döküldü. 2 aydır falan oynamıyorum saçımla, bıraktım. Şu an o döktüğüm yerlerde saçlarımı nasıl tekrardan çıkarabilirim?

Bıttım sabunu kullanmanızı tavsiye ederim. İnternette ve bazı aktarlarda var.

Bıttım sabunu kullanmanızı tavsiye ederim. İnternette ve bazı aktarlarda var.
Daha kötü yapabilir.
Saç kökten gittiyse onu geri getirecek hiçbir çözüm yok. Kök varsa zayıf kökleri canlandırmak lazım. Isırgan otu (urtica), saw Palmetto, üzüm ekstresi, keratin veya koenzim Q10 maddelerinden birkaçını içeren şampuan kullanabilirsin. Revox marka iyidir. Ekstra biotin desteği alabilirsin.

Daha kötü yapabilir.
Saç kökten gittiyse onu geri getirecek hiçbir çözüm yok. Kök varsa zayıf kökleri canlandırmak lazım. Isırgan otu (urtica), saw palmetto, üzüm ekstresi, keratin veya koenzim Q10 maddelerinden birkaçını içeren şampuan kullanabilirsin. Revox marka iyidir. Ekstra biotin desteği alabilirsin.

Bence bıttım sabununun en iyi yanı kimyasal olmaması. Bildiğim kadarıyla saç çıkarma özelliği de var. Ben de kullanıyorum saçımı gürleştirdi ama hâlâ seyrek sayılır.

Giden saç gitmiştir yapacak bir şey yok ama geri kalanın ömrü uzatılabilir. Benim 18 yaşına girdiğim sene şiddetli bir saç dökülmem başlamıştı her elimi attığımda 8-9 tel geliyordu. Ben de Bioblas sarımsaklı şampuan kullanmaya başladım ve kullandıktan sonra gerçekten baya azaldı ve şu an hiç dökülmüyor. Ha ama o yaşta herkeste bir dökülme vardı sanırım belki normal bir durumdur. Ama bu şampuanın işe yaradığını düşünüyorum.

Bence bıttım sabununun en iyi yanı kimyasal olmaması. Bildiğim kadarıyla saç çıkarma özelliği de var. Ben de kullanıyorum saçımı gürleştirdi ama hâlâ seyrek sayılır.
Bıttım sabunu kepek veya mantar kaynaklı saç dökülmesi varsa ona karşı iyi gelir. Ancak burada arkadaşın durumu farklı. Burada amaç saç kök hücrelerini canlandırmak, tüy olanları kıl haline getirmek. Bıttım bu konuda etki göstermez.

Giden saç gitmiştir yapacak bir şey yok ama geri kalanın ömrü uzatılabilir. Benim 18 yaşına girdiğim sene şiddetli bir saç dökülmem başlamıştı her elimi attığımda 8-9 tel geliyordu. Ben de Bioblas sarımsaklı şampuan kullanmaya başladım ve kullandıktan sonra gerçekten baya azaldı ve şu an hiç dökülmüyor. Ha ama o yaşta herkeste bir dökülme vardı sanırım belki normal bir durumdur. Ama bu şampuanın işe yaradığını düşünüyorum.
Doğrudur. Sarımsak saçı güçlendirir.

Bıttım sabunu kepek veya mantar kaynaklı saç dökülmesi varsa ona karşı iyi gelir. Ancak burada arkadaşın durumu farklı. Burada amaç saç kök hücrelerini canlandırmak, tüy olanları kıl haline getirmek. Bıttım bu konuda etki göstermez.

Doğrudur. Sarımsak saçı güçlendirir.
Kafasına direkt bir ton sarımsak sürenler vardı.

Geri
Yukarı