Dönüştürücü ile M.2 SATA SSD çalışır mı?

Ahmet cansuq

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu dönüştürücü ve SSD çalışır mı sıkıntı yaşar mıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-02-16-17-33-28-207_com.sahibinden.jpg
    Screenshot_2023-02-16-17-33-28-207_com.sahibinden.jpg
    30,5 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_2023-02-16-17-35-24-032_com.sahibinden.jpg
    Screenshot_2023-02-16-17-35-24-032_com.sahibinden.jpg
    84,7 KB · Görüntüleme: 29
PCI-e 1X slotuna takılan adaptörler olduğunu biliyorum ancak SATA SSD'den hızlı olacağını düşünmüyorum. Maksimum PCI-E1X'in hızında çalışır. Ve PCI-e 2.0 ise SATA SSD'den hızlı olmaz muh.

Çalışır mı çalışmaz mı bilmem ama arada performans olacağını düşünüyorum.

HDD kullanıyorum şu an arada dağlar kadar performans farkı olur sadece bana bu dönüştürücü ile SSD çalışır mı onu bilemiyorum.

PCI-e 1X slotuna takılan adaptörler olduğunu biliyorum ancak SATA SSD'den hızlı olacağını düşünmüyorum. Maksimum PCI-E1X'in hızında çalışır. Ve PCI-e 2.0 ise SATA SSD'den hızlı olmaz muh.

HDD kunlandığım için farkuolacak zaten uyumlu mu onu öğrenmek istiyoeum sadece ona göre alacağım çünkü.

HDD kullanıyorum şu an arada dağlar kadar performans farkı olur sadece bana bu dönüştürücü ile SSD çalışır mı onu bilemiyorum.

HDD kunlandığım için farkuolacak zaten uyumlu mu onu öğrenmek istiyoeum sadece ona göre alacağım çünkü.

Kullanılır yani usturuplu bir yerden alırsanız. Sadece anakartta PCI-E1X olması gerek.

Not: Kullandığınız M.2 SSD MacBook için yani dönüştürücüyüde MacBook SSD'si için uygununu almanız lazım.

Geri
Yukarı