Dört adet RTX 3080 için Corsair 1200W yeterli mi?

Bu fiyatların sebebi ülkeyi yönetenler. Artı olarak miningcilerle alakası yok olayın. Onlar olmasa da fiyatlar yükselcekti. Kartın ana parasından çok vergi alınıyor. Git onu yapanlara fikrini beyan et. Yok, sen gelip burada para kazananlara laf edeceksin. Adamın parası varmış almış.

Soruya gelirsek işlemcinin güç tüketimi azsa yetebilir ama bence riske atmaya gerek yok. Kaliteli ve 2000W bir PSU alınabilir. Ben PSU'dan dolayı anakart yakmıştım, bir yakınımda. O yüzden PSU seçerken dikkatli olun ve sürekli değerleri kontrol edin.

Öncelikle çok teşekkür ederim ben o zaman 1200W iki tane alacağım.

Adam mining için 4 tane ekran kartı alıyor diye kullanıcılar kızgın atmış, güzel kafa gerçekten. Adam 4 ekran kartı aldı diye 100 lira daha arttı sanki kartlar.

Bence undervolt ile yetebilir. Ama yerinde olsam işimi garantiye alırım.

Bu fiyatların sebebi ülkeyi yönetenler. Artı olarak miningcilerle alakası yok olayın. Onlar olmasa da fiyatlar yükselcekti. Kartın ana parasından çok vergi alınıyor. Git onu yapanlara fikrini beyan et. Yok, sen gelip burada para kazananlara laf edeceksin.

Direkt olarak mining yapanlarla alakalı bir durum fiyatların bu denli yüksek oluşu. Kripto paralar değer kazandıkça mining yapıp emeksiz yemek peşinde olanlar da kartlara hücum etti, talebi çok olan malın da fiyatı artar. Sen 5000 TL'ye 3060 Tİ alacakken şu an 10 bin TL. Aynı durum ülkemizdeki vergilerle alakası olmayan yurtdışı fiyatları için de geçerli. 1000 Dolar'a 3070 satıyolar, 800 - 900 Dolar'a 3060 Tİ. Peki Nvidia'nın tavsiye ettiği satış fiyatları neydi? Umarım daha da artar, 3060 falan gelir 15 bin TL'den girer piyasaya, 1050 Tİ'lar falan 5'er bin TL olur. Çünkü hala anlamayanlara bu durumu anlatmanın en iyi yolu bu olacak gibi.

Direkt olarak mining yapanlarla alakalı bir durum fiyatların bu denli yüksek oluşu. Kripto paralar değer kazandıkça mining yapıp emeksiz yemek peşinde olanlar da kartlara hücum etti, talebi çok olan malın da fiyatı artar. Sen 5000 TL'ye 3060 Tİ alacakken şu an 10 bin TL. Aynı durum ülkemizdeki vergilerle alakası olmayan yurtdışı fiyatları için de geçerli. 1000 Dolar'a 3070 satıyolar, 800 - 900 Dolar'a 3060 Tİ. Peki Nvidia'nın tavsiye ettiği satış fiyatları neydi? Umarım daha da artar, 3060 falan gelir 15 bin TL'den girer piyasaya, 1050 Tİ'lar falan 5'er bin TL olur. Çünkü hala anlamayanlara bu durumu anlatmanın en iyi yolu bu olacak gibi.
Talep olsa da vergi daha fazla fiyatları arttırıyor. Miningciler piyasaya çıktıktan sonra fiyatla bu kadar artmadı. Vergi arttırıyor fiyatları. Artı yurt dışında fiyatların artmasının sebebi üretim zorlaştı.

Talep olsa da vergi daha fazla fiyatları arttırıyor. Miningciler piyasaya çıktıktan sonra fiyatla bu kadar artmadı. Vergi arttırıyor fiyatları. Artı yurt dışında fiyatların artmasının sebebi üretim zorlaştı.

2017 yılını hatırlıyo musun? Bitcoin'in çakıldığı zamanları? Sonrasında kartların fiyatları yarı yarıya düşmüştü, vergiler mi düşürülmüştü o zaman?

Ethereum kazılacaksa o kadar çok güç çekmiyor zaten kartların tanesi 320 W TDP. Çift PSU bağlanılabilir PSU birleştiriciler var. 1500 Watt alın en azından, sağlam olanından. Bu arada 3 sayfa mesaj kesin gereksiz mesajlardır, konu sahibine mining yapıyor diye linçleyen, miningci tayfayı linçleyen kesimler var, yazık.

Benim kızdığım nokta yaşı küçük bir sürü kardeşlerimiz var bilgisayar alabilmek için belki babasının 1 TL verdiği harcalığı biriktirerek bilgisayar almanın halini kuruyor.

RTX 3080 normal piyasaası 8500-10000 TL arası. Babasının verdiği 1 TL harçlık ile 4 tane RTX 3080'i. 9-10 yıl arasında bulur. Bir de bunun PSU'su, işlemcisi, RAM'i, anakartı, kasası ve SSD'si var. 15-20 yıla tamamlar.

Yetmez, gidip 2000 Watt PSU alın. Elektrik faturası yüksek gelirse belki bu işlerden vazgeçersiniz de piyasa eskiye döner.
Adam mining için 4 tane ekran kartı alıyor diye kullanıcılar kızgın atmış, güzel kafa gerçekten. Adam 4 ekran kartı aldı diye 100 lira daha arttı sanki kartlar.

Bence undervolt ile yetebilir. Ama yerinde olsam işimi garantiye alırım.
Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı