Döviz en iyi nereden bozdurulur?

Praudh

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Bugün ya da yarın elimdeki 300 Euro'yu bozdurmam gerekecek. Eskişehir'de yaşıyorum, en iyi nereden bozdurabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Döviz bürosundan. Bankalar kendi kafalarına göre işlem ücreti falan aldığı için pahalıya gelebiliyor.

Önceden baya alıyorlardı çok fark vardı. Sonra onu azalttılar vergisi mi ne azaldı öyle bir şey oldu. Çok fark aldığı zamanlarda bankalar daha fazla fark alıyordu.

Farklara bakın alış satış arasındaki çok az.

Döviz almak için en iyi yer neresi? Döviz bürosu mu yoksa mobil ödeme aracılığıyla bankalardan almak mı?
Ben yine döviz bürosundan alma taraftarıyım. Alıma da işlem ücreti koyuyor çoğu çünkü. Eğer dolar hesabınız varsa ve faizli şekilde yatırım yapmak istiyorsanız, kendiniz alıp bankadan hesabınıza yatırın.

Euro şu an serbest piyasalarda 18 lira. Örneğin Ziraat Bankası'nı efektif alış fiyatı 17.52 TL. Bu bankadan bozdurursanız 0.48*300'den 144 lira komisyon ödemiş olursunuz. Bir döviz bürosuna giderseniz bu fiyat 17.90 bandından olur ve daha az komisyon dersiniz.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim önceliğim döviz büroları olacak.

-
Euro 18 iken 17.7 ye bozdurdum. İki farklı döviz burosu vardı ikisi de aynı değerden bozuyordu. Bilginize.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı