Dövüş kulüplerinde ne yaptırıyorlar?

Hamza Batur

Hectopat
Daha fazla  
Dediğim gibi ne yapıyoruz yani?
Örneğin bir Kick Box üyeliği aldık diyelim.

Genellikle hoca hareketler gösteriyor ve onu yanındakiyle mi uyguluyorsun?
Açıklayabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi ne yapıyoruz yani?
Örneğin bir Kick box üyeliği aldık diyelim.

Genellikle hoca hareketler gösteriyor ve onu yanındakiyle mi uyguluyorsun?
Açıklayabilir misiniz?

Spordaki amacına göre değişiklik gösterir ama öylesine profesyonel olarak bir amacın olmadan başlarsan antrenmana başlamadan önce 10 dakika falan ısınma hareketleri yapılır ardından genelde herkes bir eş alır torbaya geçer 4,5 tur boyunca hocanın söylediği kombinasyonları genelde 20 tekrar herkes sırayla yapar bunlardan sonra şınav, mekik, plank, plank şınav tarzı vücüt ağırlığıyla yapılan egzersizler yapılır 10 dakika civarı ardından son 5 dakika da soğuma hareketleriyle bitirilir tabii salondan salona değişiklik gösterebilir örnek: Torba yerine birbirinize lapa falan da tutabilirsiniz.

Spordaki amacına göre değişiklik gösterir ama öylesine profesyonel olarak bir amacın olmadan başlarsan antrenmana başlamadan önce 10 dakika falan ısınma hareketleri yapılır ardından genelde herkes bir eş alır torbaya geçer 4,5 tur boyunca hocanın söylediği kombinasyonları genelde 20 tekrar herkes sırayla yapar bunlardan sonra şınav, mekik, plank, plank şınav tarzı vücüt ağırlığıyla yapılan egzersizler yapılır 10 dakika civarı ardından son 5 dakika da soğuma hareketleriyle bitirilir tabii salondan salona değişiklik gösterebilir örnek: Torba yerine birbirinize lapa falan da tutabilirsiniz.

Peki bu bir dojoysa yani bjj judo karete aikido tarzı sporlarsa nasıl olur?

Peki bu bir dojoysa yani bjj judo karete aikido tarzı sporlarsa nasıl olur?

Açıkçası bjj aikido gibi sporlarla ilgilenmedim o yüzden bir bilgi vermem doğru olmaz kickboks ve boks ile profesyonel olarak ilgilendim ve bildiklerimi yazdım fakat bunlar hakkında pek bir şey bilmiyorum.

Geri
Yukarı