Dövüş sporu önerisi

mkataturk

Hectopat
Makaleler
1
Herkese merhaba arkadaşlar, ben kendimi korumak için dövüş sporuna başlamayı düşünüyorum. İstediğim tarz, sokakta olan kavgalarda kendimi koruma ya da ufak hareketlerle karşı tarafı etkisiz hale getirme gibi olsun istiyorum. Yaşım 15, boyum 176, kilom 72.

Bir ara Muay Thai ile ilgilenmiştim 1 yıl kadar. Kendini koruma açısından Muay Thai güzel bir seçenek olabilir.

Muay thai, wing chun, mma, krav maga.

Krav Maga olabilir. Ben de pandemiden sonra bu spora başlayacağım. Güzel bir dövüş sanatıdır.

Hangi dövüş sporuna gidersen git filmlerdeki gibi sokak kavgası olmuyor direk dalaşma oluyor bundan dolayı kick boksa gitmeni öneririm ya da wing chun.

Şahsen wing chun ve aikido hoşuma gidiyor fakat MMA bütün dövüş sanatlarının üstünden geçebilir. İkisinide öğrenmenizde fayda var.

Sağlam bir kick boks öğreten yere gidin sokak kavgaları dalaşmayla oluyor zaten adama bir tane vurursun sağlam vurursun direk yere iner ve dövüş bilen biriside sokak ortasında sana durduk yere sataşmaz hatta hiç sataşmaz sokakta gezen manyaklar oluyor ya onlar sana bulaşırlarsa onları dövmek için kick boks yeter.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…