Dövüşte tekme atılır mı?

Kral Yasuo

Femtopat
Daha fazla  
Bir dövüşte tekme atılır mı? Mesela dövüşe tekmeyle başlamak mantıksız rakip dodgeler veya bacaktan tutarsa pertsin. Dip dibe dövüşte de tekme atılmıyor herhalde arada mesafe olsa tekme atılsa bile rakip tutar uçan tekme filanda kolay dodgeleniyor. Yani kısaca dövüşte tekme atılmaz değil mi? Ve tek başına 5,10 kişiyle dövüşürken de atılmaz değil mi yani dövüşte hep Full yumruk ve dodge yapılır değil mi? Sizce dövüşte tekme atılır mı?

Rakibi sersemletmeden tekme atmak bence mantıksızdır. Yumruklar ve dodge ile hem sersemleteceksin hem de yoracaksın. Alternatif olarak genital bölgeye diz darbesi de indirilebilir ama rakip sersemlemeden tekme atmaya kalkışılırsa kendini yerde bulman gayet olasıdır.

Konunun saçmalığına katılmak ile beraber belirtmek isterim ki burası Technopat "Sosyal" sadece teknoloji konuşulsun diye açılmış bir forum değil kategoriler boşuna yok.

Bir dövüşte tekme atılır mı? Mesela dövüşe tekmeyle başlamak mantıksız rakip dodgeler veya bacaktan tutarsa pertsin. Dip dibe dövüşte de tekme atılmıyor herhalde arada mesafe olsa tekme atılsa bile rakip tutar uçan tekme filanda kolay dodgeleniyor. Yani kısaca dövüşte tekme atılmaz değil mi? Ve tek başına 5,10 kişiyle dövüşürken de atılmaz değil mi yani dövüşte hep Full yumruk ve dodge yapılır değil mi? Sizce dövüşte tekme atılır mı?

Teknik yoksa sokakta edilen bir kavgada her şey atılır dostum. Zaten karşılıklı olarak sadece tekme değil genel darbelerin %80'i havaya gideceği için sorun yok :D

Teknik yoksa sokakta edilen bir kavgada her şey atılır dostum. Zaten karşılıklı olarak sadece tekme değil genel darbelerin %80'i havaya gideceği için sorun yok :D

Hayır serbestliğini sormuyorum ki? Yanlış anladın. Yani şunu demek istedim dövüşte tekme atınca rakip senin bacağını tutarsa yerdesin her türlü. O yüzden atılırmı diye sordum, eğer bacağı tutma olayı olmasa rahatça Full tekme, uçan tekme atarsın zaten. Bacak tutma olayı sıkıntı. O yüzden atılırmı diye sordum.

Dövüşte hiç tekme atan birini görmedim ipman bile yapmıyor. Eğer rakip bacağını tutarsa direk nakavt oluyosun. Dövüşte tekme kullanan tek bir kişi gördüm oda bruce lee, ama o adam niye tekme atıyor ki? Biri bacağını tutsa yere çakılacak? Adam niye tekme atıyor anlamıyorum. Filmlerinde rakip onun bacağını tutmaya çalışmıyor yumrukla üzerine koşuyor ve bruce lee sırayla her önüne gelene tekme atıp yere düşürtüyor, rakip ayağını tutsa bruce lee yere düşmeyecek mi? Aga bu adam niye bu kadar rahat tekme savuruyoki, bacak tutma olayı yokmuş gibi. Ve rakipte onun bacağını tutmuyor çok saçma geldi, rakip onun bacağını tutsa bruce lee yere çakılmiyacak mı aga?

Geri
Yukarı