Doğmadan önceye dair bir şey hatırlıyor musunuz?

Fatherboard

Hectopat
Daha fazla  
Ruhlar aleminden ya da söz gününden hatırladığınız ya da hayalen aklınıza düşen bir anı var mı? Hatırlıyorum diyemeseniz bile "sanki doğmadan önce bir yerler de bulundum" diyebilir misiniz? Şahsen ben doğmadan önce tüm dünyayı gezmiştim gibi bir hisse kapılıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka sanmıyorum ama sen nasıl hayal edersen öyle görürsün fazla ugrasma bir şey bulacağım diye kafayı bulma :(

Öyle takıntı seviyesinde bir şey yok hocam, sadece bir his. Emin olmamakla birlikte doğmadan önce ben bir şekilde vardım gibi seziyorum.

Öyle hissetmek istiyorsundur bence ondan bahsediyorum daha 2 ay evvel yedigin yemegi hatırlayamıyorsun ya izledigin filmler diziler vb şeylerden bilinç altına yatmıs kendine edinmissin o anıyı ya da öyle inanmak istiyorsun.

Öyle hissetmek istiyorsundur bence ondan bahsediyorum daha 2 ay evvel yedigin yemegi hatırlayamıyorsun ya izledigin filmler diziler vb şeylerden bilinç altına yatmıs kendine edinmissin o anıyı ya da öyle inanmak istiyorsun.
O da olabilir tabi fakat semavi dinlere göre doğum öncesi ruhen var olmayı ve bir boyutta bulunmuş olmayı bilmemiz gerekiyor. Ben yalnızca bunun felsefesini yapmaya çalışıyorum, bana deseniz ki benim dini inancım yok, dolayısıyla öyle birşey de yok. Bu durumda size saygı duyarım, felsefe her türlü görüş ve düşünceye açıktır fakat ortaya bir tez veya teori koymak kaydıyla.

Son düzenleme:
"Hatırlamak" eylemi beynin bir fonksiyonu, sinirlerin ateşlenmesi ve bağ kurması gibi bir takım olaylar sonucu gerçekleşiyor. Daha var değilsin, neyi hatırlayacaksın tam olarak?

Dini saçmalıklarla kafanızda kurgu yapmak yerine bilime yönelmenizi tavsiye ederim, ufkunuz genişler.

Bu sorunun felsefe olduğundan da bilim olduğundan da şüpheliyim
Ama bu islamda elest bezmi diye bir şey var araştırmak isterseniz diğer dinlerde de vardır ama kaçında bilmiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı