Doğru mu yapıyorum?

ADSteam

Picopat
Daha fazla  
3 gündür Instagram'dan bir kız ile konuşuyorum. Kafa dengi bir kızdı, sohbeti devam ettirdim. Dün bana küçüklük fotoğrafını attı, ben de evde portre çalışan biri olarak kızın resmini çizip ona gönderdim. Bir nevi sürpriz yaptım. Kız çok mutlu oldu, teşekkür etti. Bu akşam ise ödevim vardı, kıza kısa cevaplar veriyordum. Kız sonra "konuşmak istemiyorsan söyle" dedi. Ben "yok öyle bir şey" gibisinden şeyler söyledim. Kız tavır koydu, ben de "o kadar resmini yaptım yine de yaranamadım" dedim. Sonra kız "sana resmimi çiz diyen olmadı" dedi. Bu lafı bana koydu işte. Sonra baktım takipçilerinden çıkardı beni. Ben "ne oluyor, ben sana ne yaptım" deyince her şey üstüme geliyor falan demeye başladı. İçimden dedim bu normal değil, bitir konuşmayı. Sohbeti bitirdik. Acaba doğru mu yaptım? İçimden bir ses kıza haksızlık yaptığımı söylüyor. Yardım edin lütfen. Kız normalde benimle çok iyi konuşur, hiç böyle şeyler demezdi. Anlamadım.

Bana çok basit bir sebep gibi geldi kurtulmak için bahane arıyordu sanırım. Çünkü her insan her an müsait olamaz sana saygı duyması da gerekir bence kurtulmanız daha yararlı oldu.

Sen belirttin mi kıza kısa cevap verirken o sırada ödev de yaptığını? Eğer söylemişsen kusuruma bakmasın kızın hatası. Söylememişsen biraz sıkıntılı, ama söylemişsindir.

Kızın bi' kere takipçi listesinden falan çıkarması bayağı ergence.

Bana çok basit bir sebep gibi geldi kurtulmak için bahane arıyordu sanırım. Çünkü her insan her an müsait olamaz sana saygı duyması da gerekir bence kurtulmanız daha yararlı oldu.
Kız sohbeti bitirmek istemiyordu. Ben bir anlık sinirle daha fazla konuşmayalım dedim.
Okuduğum gibi aklımdan direkt "ergen" kelimesi geçti.
İyi bir kızdı aslında, sanırsam sorunları var.

İyi bir kızdı aslında, sanırsam sorunları var.

Ben hiç uğraşmazdım açıkçası, o sürprize "sana yap diyen mi oldu" falan diye saçma bir cevap verdikten sonra ters takla atsa umrumda olmazdı.

Ben hiç uğraşmazdım açıkçası, o sürprize "sana yap diyen mi oldu" falan diye saçma bir cevap verdikten sonra ters takla atsa umrumda olmazdı.
Ben de öyle düşünüyorum, inşallah doğru olanı yapıyorumdur.
Kız bir şeye sinirlenmiş olabilir ama senin resmini çizen, sana değer veren birine de böyle demezsin. Ağzından kaçmamalı böyle bir söz. Haklısın.

Son düzenleme:
Kız bir şeye sinirlenmiş olabilir ama senin resmini çizen, sana değer veren birine de böyle demezsin. Ağzından kaçmamalı böyle bir söz. Haklısın.

İşte böyle, bu şekilde devam.

Geri
Yukarı