Doğum kontrol hapı nasıl kullanılır?

Keşke eczacıya sorsaydınız. Burası için biraz ironik kaçar.
En mantıklı yer bura geldi eczacıyla sohbet etmek istemem :)
Karma denen şey gerçekse veya reenkarnasyon gerçekse, bu hayatınızda veya bir sonraki hayatınızda müthiş acılar çekeceksiniz büyük olasılıkla. İğrenç buluyorum iğreniyorum.
Şimdi ''Tıklamasaydın, girmeseydin konuya o zaman.'' der biri. Oysa, bunları yazmak için girdim konuya.
Ne alaka?

En mantıklı yer bura geldi eczacıyla sohbet etmek istemem :)
Tamam da hocam sonuçta her işi bilene soracaksın, burası daha çok bilgisayar ve elektronik cihazlara yatkın insanların olduğu bir yer. Utanacak bir şey yok, ayrıca bu işin şakası olmaz istenmedik bir anda baba falan olursunuz sıkıntı çıkar. En iyisi bir eczacıya sorun.

Hocam 21 tablet ve 28 tablet olmak üzere 2 tane var diye biliyorum. Ben kız arkadaşımın kullandığı olan 21 tabletin nasıl kullanıldığını biliyorum. Doğum kontrol hapı 21 gün boyunca her gün aynı saatte içilir. Ardından 1 hafta kadar ara veriliyor. 1 hafta sonra yeniden doğum kontrol hapı kullanılmaya başlanır. Kutu bitmeden veya bitmesine yakın kanama olabilir hocam. Mantığı şu şekildedir 21 gün hap, 7 gün mola. Bu arada hocam çok küçük bir ihtimalde olsa kullanılsa bile gebe kalma imkanı vardır. Siz her ihtimale karşı şapka takın.

Geri
Yukarı