Çözüldü Doki Doki Plus Türkçe yama sonrası açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ARCADE34

Hectopat
Yer
Merkez/Niğde
Daha fazla  
Meslek
Endüstri'de Bilişim okuyorum.
Selam. Kısa süre önce çoğu Doki Doki hayranının sabırla beklediği Doki Doki Plus Türkçe yaması passionplus tarafından ücretsiz olarak yayınlandı. Hatta animevizyon adlı YouTube kanalı bunun bir videosunu çekti. Ben de oynamak istedim ve ilk önce Doki Doki Plus'ı sonra Türkçe Yama'yı kurdum. Oyun Türkçe yama kurulmadan önce sorunsuz açılmıştı ama Türkçe yamayı kurunca oyun siyah ekranda kaldı. Aklıma hiçbir çözüm fikri gelmedi. En son Türkçe Yama'nın paylaşıldığı dosyada ek olarak verilen save dosyası aklıma geldi.

İlk başta Save'i kuramadım çünkü ne bir kurulum yöntemi ne de en azından kurulacağı klasör paylaşılmamış. Ve biraz bilgisayarı kurcalayınca bunun "C:\Kullanıcılar\(Kullanıcı Adınız)\AppData\LocalLow" klasörüne kurulması gerektiğini keşfettim ve onu da kurdum. Ama oyun yine de açılmamaya ısrar etti. Ben bunu nasıl Türkçe oynayacağım? İngilizce oynamakta güçlük çekiyorum. Doki Doki Plus destek e-postasına bu sorunla alakalı e-posta gönderdim kısa süre önce fakat henüz yanıt alamadım.

Sistem;
8 GB DDR3L 1066MHz CL7 RAM,
WD Black 500GB 7200RPM HDD,
Intel Celeron N2820 2.13GHz
Intel HD Graphics 1.7GB iGPU,
Windows 10 Home SL 64 Bit Türkçe Full.
Kurulum -

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1. bölüm (inceleme sayılır) -

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@0B95F44 sonunda çözümü buldum. Bakayume'de bulunan mod kurulum talimatları aşağıdaki gibi;

Screenshot_2.png

Ve eğer fark ettiyseniz Steam'de bütün dosyaları kopyalarken, Epic'de sadece "StreamingaAssets" klasörü kopyalanıyor ve bende Steam kurulumu yerine Epic kurulumunu denedim ve açıldı daha sonra oyun ayarlarından dili "Deutsch" (Almanca) yaptım ve işte sonuç;

Ekran Görüntüsü (5).png

Konu kapanabilir, iyi sosyaller.
Genelde Türkçe yama sonrası siyah ekran Türkçe yamanın güncel olmadığında ortaya çıkar, oyuna gelen yeni bir güncelleme mevcut Türkçe yamayı çalıştırmaz veya uyumsuz olur. Bu Türkçe yamayı kuranlarda da aynı hatayı alan var mı araştırdın mı ?

Genelde Türkçe yama sonrası siyah ekran Türkçe yamanın güncel olmadığında ortaya çıkar, oyuna gelen yeni bir güncelleme mevcut Türkçe yamayı çalıştırmaz veya uyumsuz olur. Bu Türkçe yamayı kuranlarda da aynı hatayı alan var mı araştırdın mı?

Tam araştıramadım ama paylaştığım inceleme videosunun başarılı kurulumlardan olduğunu gördüm.

@0B95F44 sonunda çözümü buldum. Bakayume'de bulunan mod kurulum talimatları aşağıdaki gibi;

Screenshot_2.png

Ve eğer fark ettiyseniz Steam'de bütün dosyaları kopyalarken, Epic'de sadece "StreamingaAssets" klasörü kopyalanıyor ve bende Steam kurulumu yerine Epic kurulumunu denedim ve açıldı daha sonra oyun ayarlarından dili "Deutsch" (Almanca) yaptım ve işte sonuç;

Ekran Görüntüsü (5).png

Konu kapanabilir, iyi sosyaller.

Çözüm
Hocam bu yamadan trojan falan yediniz mi? Ya da nasıl kurdunuz yapamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı