Doktor Rapor Vermedi

Yer
Çanakkale
Daha fazla  
15 yaşındayım ve bugün sağlık ocağına gittim muayene oldum. Reçeteyi ve kimliği verdi ve okuduğum okulu sordu, meslek lisesinde okuduğumu söyledim ve bana rapor için velin gelsin başka bir gün dedi. Şimdi bu olayla ilgili iki sorum var.

1-) Başka bir gün bu olayla ilgili rapor yazabilir mi?

2-) Böyle bir şey yapmaya hakkı var mı? Eğer yoksa nereden şikayet edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş gün için rapor yazılmaz. Yaşın küçük olduğu için velini çağırmıştır. Rapor yazma gibi bir zorunluluğu da yoktur. Velin le gittiğin taktirde aynı gün içine rapor yazacaktır.

Geçmiş gün için rapor verilmiyor fakat hekim dilekçe tarzı bişeyler veriyor. Bize verdi bunu müdüre ver dedi. Eğer sıkıntı çıkartır ise doğru Milli Eğitim'e başvurun dedi hekim. Ben verdim o dilekçeyi sıkıntı çıkmadı.

Geçmiş gün için rapor yazılır tabi gittiği gün için geçerli olur yani bugün gitti ise yarın velisi ile sağlık ocağına gidip dün ve sonraki günler için rapor alabilir. Ayrıca reçete ile okul müdür yardımcısının yanına gidersen sana orada kaç gün lazım ise o kadar izin verir. Yani sizin bölümden sorunlu yardımcının yanına.

Geçmiş gün için rapor yazılmaz. Mazeretli olduğun günler Müdür yardımcısı na giderek velin le birlikte şu sebepten dolayı gelemedim gelemediğim günün mazeretli olmasını arz ederim şeklinde bir dilekçe verirsen zaten raporlu sayılmış olacaksın.

Giriş yapıldıysa verilir. Hekimi şikayet etmen bi anlam ifade etmez raporluk durum yok der. Velinin çağrılmasında ise suistimal olma durumunu ortadan kaldırmak için istemiştir. Mantıklı olanda odur. Ama eskiden reçete yazılı ise bir günlük rapor olabiliyordu. Şimdi değişmiş olabilir belki.

Tamam arkadaşlar cuma günü okuldaydım ancak Annem benim kimliğimle gitti rapor yazmış. Ayrıca geçmiş gün için rapor yazılmaz olayı şöyle olabilir mesela o gün yazmıştır ama bana rapor vermemiştir çünkü bizim lisede çok kişi böyle yapıyor. Normalde benim yıllardır gittiğim doktor o gün olmadığı için başka doktora gittim yoksa o doktor yazardı bana rapor ama sıkıntı yok raporumu aldım.

Yanlış anlamayın rapor vermeme sebepleri daha çok bizim okulda böyle yaparak rapor alıp okuldan gidenler çok olduğu için yapıyorlar, o doktorda güvendiği için rapor yazıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı