Doktorum Modiwake yazdı odaklanmam arttı

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
YKS'ye hazırlanıyorum. Her ay düzenli psikiyatri kontrolüm var. Doktor önce bu ilacın 100 mg olanını yazdı zamanla etki etmemeye başlayınca 200 mg ye çıkardı. Şu an odaklanmam ciddi şekilde arttı. Günden güne etkisi geçer mi?

YKS'ye hazırlanıyorum. Her ay düzenli psikiyatri kontrolüm var. Doktor önce bu ilacın 100 mg olanını yazdı zamanla etki etmemeye başlayınca 200 mg ye çıkardı. Şu an odaklanmam ciddi şekilde arttı. Günden güne etkisi geçer mi?

Brintellix, modiwake, ritalin ve concerta kullandım. Soru varsa alabilirim.

Modiwake genellikle gün içinde uykulu halde gezenler için yazılıyor.
Modiwake ilacını vücudunuz çok hızlı bir şekilde tolerans gösteriyor o yüzden sürekli kullanmanızı kesinlikle önermem.

Ben modiwake kullanırken doktoruma etkisi azaldı dediğimde bana ritalin yazmıştı. Şu an ritalin kullanıyorum.

Brintellix, modiwake, ritalin ve concerta kullandım. Soru varsa alabilirim.

Modiwake genellikle gün içinde uykulu halde gezenler için yazılıyor.
Modiwake ilacını vücudunuz çok hızlı bir şekilde tolerans gösteriyor o yüzden sürekli kullanmanızı kesinlikle önermem.

Ben modiwake kullanırken doktoruma etkisi azaldı dediğimde bana ritalin yazmıştı. Şu an ritalin kullanıyorum.
Yani etkisi zamanla geçiyor mu? Kaç günde bir atmalıyım?

Şu an fena odaklandım.

YKS sınavına daha 1 yıl gibi bir süre var. Şimdiden bu dozları alırsanız ilerleyen zamanlarda vücudunuz eksiklik çeker bunalıma girebilirsiniz. Tabii ki doktorunuz bu konuda benden çok daha yetkindir. Doktor kontrolü var ise bir şey diyemem ama aile hekiminize de danışın derim.

Yani etkisi zamanla geçiyor mu? Kaç günde bir atmalıyım?

Kullanıma göre değişiyor tolerans göstermesi.
Ben 2 günde 1 alıyordum vücudum çok hızlı tolerans gösterdi. Sonra ritaline geçtim, sadece önemli bir iş yaparken alıyorum böylelikle vücudum tolerans göstermiyor ya da az gösteriyor.

Tavsiyem odaklanma ihtiyacınız yok ise kullanmayın. Ayrıca modiwake i sabah kullanın öğlen alsanız bile gece uyutmuyor(bende öyleydi).

YKS sınavına daha 1 yıl gibi bir süre var. Şimdiden bu dozları alırsanız ilerleyen zamanlarda vücudunuz eksiklik çeker bunalıma girebilirsiniz. Tabii ki doktorunuz bu konuda benden çok daha yetkindir. Doktor kontrolü var ise bir şey diyemem ama aile hekiminize de danışın derim.
Hocam doktorum yazdı hatta etki etmemeye başladı diyince dozunu yükseltti. Bir daha etki etmemeye başladı desem 400 mg a çıkacak.

Kullanıma göre değişiyor tolerans göstermesi.
Ben 2 günde 1 alıyordum vücudum çok hızlı tolerans gösterdi. Sonra ritaline geçtim, sadece önemli bir iş yaparken alıyorum böylelikle vücudum tolerans göstermiyor ya da az gösteriyor.

Tavsiyem odaklanma ihtiyacınız yok ise kullanmayın.
Hocam odaklanma sorunum varmış şu an onu fark ettim. Çünkü önceki halimle arada ciddi fark var. Hem ders çalışma isteğim geldi hem enerjim yükseldi hem de odaklanmam arttı.

Yeni konular

Geri
Yukarı