Çözüldü Doktorun yazdığı yeşil reçeteli ilacı canım çekiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cilgin.cizer

Decapat
Daha fazla  
Doktorum tedavi için yeşil reçeteli (bağımlılık yapabilecek) bir ilaç yazdı ve ben de onu yüksek dozda bir kez kullandım. Canım o ilacı bir daha içmek istiyor yoğun bir şekilde. Bu durum zamanla geçer mi? Ne yapmam lazım? Endişelenmeye başladım.

Çözüm
Antipsikotik ilacın yanına verdi.

Heh bende bu cevabı bekliyordum. :) O ilacın asıl amacı sakinleştirmek değil, antipsikotiklerin yaptığı titreme vb. yan etkileri yok etmektir. Sen yan etkisi olan sakinleştime yani "kafa yapma" kısmı hoşuna gittiği için canın istiyor. O ilacı yüksek doz alırsan tolerans gelişir ve asıl işe yaraması gereken şeyde işe yaramaz. Sonucunda ağzın burnun elin ayağın titrediği için anti psikotik ilacınıda bırakmak zorunda kalırsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hala var, geçmedi.
Bu konu çok ciddi. Sende ciddiye al en kısa zamanda doktorun ile görüş. Laylayloma gelecek bir durum değil. Sağlık açısından bir sorun olmasa bile zihin sağlığın açısından sıkıntı çıkaracak ve ciddi bir bağımlılığa neden olabilecek bir durum. Muhtemelen doktor daha düşük mg lı bir ilaç yazacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı