Dolandıran telefoncuyu şikayet etmek

Makaleler
3
Daha fazla  
Dün annemin telefonu iç ekranı kırıldı bir tane firmaya annem (telefonu aldığı yer) götürüyor ve yaptırıyor, tam olarak 300 lira (A50'nin ekranı nasıl 300) işte sonra annem yolda farkediyor, telefonun alttaki cıtası kalınlaşmış az bu değil bayağı bayağı o ekranın o telefona uymadığı gözüküyor ve nasıl çıkardıysa arka kasayı çizmişler, ardından uyandım ve haberim oldu, neyse dedim gittim telefoncuya uykulu uykulu annem ile yapılmış aldık bir baktık cıtası kalın renkleri çok kötü ardından kendi telefoncu arkadaşımı aradım götürdük yaptırdık orijinal servis ekranı takmış falan onlara kendi ekranını kırmadan götürdük adam ben bunu alamam dedi 10 dkkalık konuşmanın ardından adam telefon ekranını almıyorsanız atıyorum dedi yere attı, sonra işte para iadesini alamadık ardından yarın tüketici haklarına gideceğiz ama adam fiş falan vermemiş sadece kameralar falan var, sizce nasıl bir yol izlemeliyiz?

Kamera var ise durum sizden yana olabilir. Fiş/fatura kesmediği için vergi kaçırdığını düşünerek buradan da ceza alabilir fakat fiş/fatura istemediğiniz için sizi de suçlu bulabilirler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzleyebilirsiniz. Bu 1.kalite çakma imiş ve A50nin orjinal ekranı piyasada yokmuş.

Böyle tiplerden merdiven altı servislerden uzak durmak gerek. Benim de benzeri bir olay ablam sayesinde başıma geldi. Uğraşılmaz insan gibi konuşulmaz bu tiplerle. Ama hakkınızı arayın tabi sonuna kadar.

Geri
Yukarı