Dolandırıcı olan siteler nereler?

Vatan. İade ürünleri satar. Her türlü taklayı atar sorun yaşadığınız zaman.
Bu cidden doğru sanırım :( JWIN X17U aldım, kutusu biraz perişan olmuştu :) Babama söyledim burada test edelim bak sıkıntılı gibi. Yok bir şey olmaz dedi. Eve geldim, denedim ve sadece 1 dakika kullanımdan sonra sol uydudaki ses azalmıştı yani sadece sağdan ses geliyormuş gibi oluyordu. Soldaki hışırtılı geliyordu. Kaldı öyle hala kullanıyorum malesef...

AliExpress'den 17 Haziran 2019'da yaptığım 6 kalem maldan sadece 1i geldi. Ne parayı geri gördüm ne de ürünü.
AliExpress aslında bu konuda çok iyi diyebilirim, paranın %80'ini geri iade aldım ben ve iki üründe elimde (DIMM to SoDIMM ürünü, DDR3 idi fakat birisi tek başına çalışmıyordu onun için fakat şuan her ikiside faal çalışmakta sadece birisi Single Channel çalışmıyor).

AliExpress aslında bu konuda çok iyi diyebilirim, paranın %80'ini geri iade aldım ben ve iki üründe elimde (DIMM to SoDIMM ürünü, DDR3 idi fakat birisi tek başına çalışmıyordu onun için fakat şuan her ikiside faal çalışmakta sadece birisi Single Channel çalışmıyor).
Ben satıcılarla bizzat kendim de konuştum fakat bana hiç yardımcı olmadılar. Ben bilgisayar bileşeni değilde , hobim olan bisikletim için aksesuarlar almıştım.

İnsanlara fiyat performans olarak kötü sistem satmak dolandırıcılık mıdır? Tartışılır.
Bundan 5 sene önce iyi bir paraya Casper sistem almıştım. Bu kısma dikkat çekmek istiyorum.
O zamanın kurları ve maaşlarının oranına göre iyi paraydı.
Sisteme i7 işlemci yazıp, bu şekilde öne çıkarıp içine GT730 çöp ekran kartı koymak bence dolandırıcılıktır. Sitesinde kimlik avı, sisteme kötü amaçlı yazılım yükleme gibi dolandırıcılıklar yapmasa da "i7'li sistem" deyip, "ooo i7'li ve güçlü sistem" imajı oluşturup içine çöp anakart ve ekran kartı koyarak insanların canını dişine takıp binbir zorlukla kazandığı parasını kredi kartının limitini doldurup diğer ihtiyaçlarını ertelemek zorunda kalarak, zar zor alabildiği bir şeyin çöp olduğunu öğrenerek yaşadığı hayal kırıklığı hiçbir şeyle açıklanamaz... İnsanların güçlükle kazanabildiği parayı boş yere ve yanlış şeye harcattırmayı ben şahsen dolandırıcılık sayarım. :)

Bundan 5 sene önce iyi bir paraya Casper sistem almıştım. Bu kısma dikkat çekmek istiyorum.
O zamanın kurları ve maaşlarının oranına göre iyi paraydı.
Sisteme i7 işlemci yazıp, bu şekilde öne çıkarıp içine GT730 çöp ekran kartı koymak bence dolandırıcılıktır. Sitesinde kimlik avı, sisteme kötü amaçlı yazılım yükleme gibi dolandırıcılıklar yapmasa da "i7'li sistem" deyip, "ooo i7'li ve güçlü sistem" imajı oluşturup içine çöp anakart ve ekran kartı koyarak insanların canını dişine takıp binbir zorlukla kazandığı parasını kredi kartının limitini doldurup diğer ihtiyaçlarını ertelemek zorunda kalarak, zar zor alabildiği bir şeyin çöp olduğunu öğrenerek yaşadığı hayal kırıklığı hiçbir şeyle açıklanamaz... İnsanların güçlükle kazanabildiği parayı boş yere ve yanlış şeye harcattırmayı ben şahsen dolandırıcılık sayarım. :)
Doğru bu da bir nevi dolandırıcılıktır ama hukuki bir süreç olamaz bundan dolayı. Konu sahibi de bu ayrımı koymadığı için bazıları gerçek dolandırıcıları yazıyor bazıları da müşterinin beklentisiyle oynayanları. Müşteri ne alacağını bilmeli, ona göre araştırma yapmalı. Adam sana I7 satıyorum deyip I5 satmıyor. Bu tür firmaları savunmuyorum yanlış anlaşılma olmasın. Sadece hukuki olarak dolandırıcı değildir bu firmalar.

@Kaspersky Kullanıcısı

O durumun adı bence nitelikli dolandırıcılık.

1 hafta önce ekran kartlarına bakayım dedim. Dikkatimi çekti bir ilan GTX 1060. 1800 TL istiyor. Garantisi bitik. Yeni kart alacakmış satıyor. Şimdi bilmeyen adam bunu alır. Satan kişinin istediği kart diyelim ki 5700 XT. Bu ürünün sıfırı 4000 TL olsun. Desen ki; 3750 TL ver takas edelim. Kabul etmez. Ne kadar üstüne verirsin diye sorsan 1000 TL veririm der. :D Dediğim gibi kendi malı altın kaplama olduğundan dolayı fiyatları uçuk oluyor.

Verilen 3750 TL'lik teklif dalga geçmek amacıyladır. GTX 1060'ın fiyatı 1800 TL olduğundan dolayı bu teklif verilmiştir.

Vatan. İade ürünleri satar. Her türlü taklayı atar sorun yaşadığınız zaman.
Letgo. Site dolandırıcı olmayabilir fakat dolandırıcı doludur.
Sahibinden. Aynı şekilde site dolandırıcı değildir fakat ürün satan kişiler ürünlerinin altın kaplı olduğunu sanır ve o şekilde fiyat verir.

Bunlar benim görüşümdür. Yanlarına yaptığım açıklamalar yüzünden bu siteler benim için dolandırıcı ya da dolandırıcılık sınıfına girer.
Lütfen vatana iftira atmayın ben geçen pc topladım ve her şey jilet gibi çalışıyor, hem de yanımda topladılar kutuları açıp.

Geri
Yukarı