Dolandırıcı olarak şüphelendiğimiz kişi imzamızı aldı

xonax321

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar olay biraz karışık ama çok şükür ki durum daha kötü olmadı.

Olay: Annemin pasta ve börek dükkanına gelen bir kişinin anneme börek siparişleri hakkında bir sorusu olduğuna dair geldi ve konuştu.
Sipariş dediğime bakmayın, bize arkeolog olduğunu ve oradaki kazı sahasındaki ekibe börek vs. gerektiğini söyledi. Benimle sohbet etti lise 3 öğrencisi olduğumdan öğüt vs. tarzında konuştu. Argo olarak ayara getirdi diyebilirim. Aslında dükkanda gerektiğinden fazla oturdu tabi biz iş&güç görüşmesidir diyerek bir şey düşünemedik. Ben dükkandan ayrıldığımdan yaklaşık 1-2 saat sonra annemin arkadaşıyla adam resmi işlemler vs. için kızılay tarafına gittiler. Tam olarak her ne için gittiklerini bilmiyorum fakat ben yokken yine bir şeyler uydurmuş olabilir. Aradan biraz daha zaman geçince bomba haberi annemden aldım. Şükürler olsun ki çok büyük miktarlar kaybetmedik kaybettiğimiz 50 TL idi. onuda bir bahane ile annemin arkadaşından alıp geride dönmeyince olayı da anlamış olduk. Bizim için 50 TL hiç önemli değil fakat annem bir şeyler imzaladığını babam tarafından haberi aldım. Karakolda işlemler ile ilgili ne gerekiyorsa yapılacaktır.

Çok uzattıysam kusuruma bakmayın uzun lafın kısası o kadar inanmam falan diyorsunuz fakat. Babamdan büyük adam 65 yaşında ağzı öyle laflar etti ki belki sizler bile yaptığı şeyler ile ilgili anlattıklarına inanabilirdiniz . Düşüncelerinizi bekliyorum.

Kimseyle yüz göz olmamak gerekli. Malesef günümüz șartlarında (özellikle ben) samimi konuşanlardan korkar oldum acaba ne iş çeviriyor, ne isteyecek. Nedeni ise milletin birbirini kullanarak ego kastığını düşünüyorum yada kendilerini üstün görüyorlar. Katılan varsa bu konudaki görüşünü yazsın.

Geçen hafta evde tektim. Kızılay'a gitmiştim. Sonra bilinmeyen numara aradı(kapatınca öğrendim bakmadan açtım) işte biz Superonline'danız müsaitseniz eve gelicez falan dedi. Büyük ihtimal hırsızdı, o kadar telaşlandım ki 10dk da eve gittim. Sonuç bir şey olmadı. Kesinlikle uyanık olun arkadaşlar dolandırıcılar her yerde.

Geçen hafta evde tektim. Kızılay'a gitmiştim. Sonra bilinmeyen numara aradı(kapatınca öğrendim bakmadan açtım) işte biz Superonline'danız müsaitseniz eve gelicez falan dedi. Büyük ihtimal hırsızdı, o kadar telaşlandım ki 10dk da eve gittim. Sonuç bir şey olmadı. Kesinlikle uyanık olun arkadaşlar dolandırıcılar her yerde.

Dediğiniz gibi tetikte olmak şart. Telefoncu derken başımıza bunlar çıktı maalesef. Doğalgazı diye milleti dolandırıyorlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı