Dolandırıcılar ile nasıl dalga geçilir?

SuNNyDarkSoul

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle selam. Annemin telefonunu sürekli dolandırıcı arıyor, onlara küfür etmenin pek işe yaramayacağını düşünüyorum. Onlara güzel bir ders vermek istiyorum. Ve onlarla dalga geçmeye karar verdim. Peki bunu yapmak için önerileriniz var mı? Şimdiden çok teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, bu arkadaşlar herkesi arıyorlar, numaralarımız satıldığı için bunlarla uğraşıyoruz. Türlü türlü tipler bunlar bildiğiniz üzere, cins cins yöntemler bulup dolandırmaya çalışıyorlar. Uzun lafın kısası şanslarını herkeste deniyorlar, sadece siz biz değiliz bildiğiniz gibi. O yüzden çok uğraşmayın derim, vakti zamanında bunlarla epey uğraşıldı hala ders almadılarsa (ki iflah olmazlar biliyorum) bırakın debelenip dursunlar.

Evet @UluErdem25'in de dediği gibi illa ki bir şey yapmak istiyorsanız saf müşteri numarası en akıllıca. Zaman kaybetsinler.

Sürekli "Aloo?" de, 3-4 tekrardan sonra dediklerine sallamasyon olduğu belli olmayan cevaplar ver ve her bir iki kelimede bir "Alo" spamlamaya devam et. Dolandırıcı seni yolunacak müşteri olarak görmeli, suyuna git ama hiçbir dediğini tek seferde anlama. Tam adam asıl ihtiyacı olan bilgiyi almaya kalkıştığında ise yarım yamalak birkaç sayı vesaire salla ve sonra tekrar "Alo" spamlayıp, sonrasında "Bunlar da ne cins satıcı, arıyor konuşmuyor yav!" gibisinden bir şey söylenip yüzlerine kapat.

Sürekli alçak sesle konuş. Sorularına konuşmayı devam ettirecek cevaplar ver ama hep alçak sesle ver. Konuşma sesini açtıklarından emin olacağın kadar süre geçtikten sonra rastgele bir şeyler bağır, şu bence çok hoş olur:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konudan bağımsız olcakta ben şu oltalama yaptıklarındaki domainlerin kime kayıtlı olduğunu merak ediyorum eğer bir enayilik yapıpta adlarını domainde belirtmişlerse hemen ertesi gün hapisteler.

Ama muhtemelen düşünmüşlerdir :(

Konudan bağımsız olcakta ben şu oltalama yaptıklarındaki domainlerin kime kayıtlı olduğunu merak ediyorum eğer bir enayilik yapıpta adlarını domainde belirtmişlerse hemen ertesi gün hapisteler.

Ama muhtemelen düşünmüşlerdir :(
Ben sadece dalga geçip annemin telefonunu bir daha aramaya kalkmalarını istemiyorum :/ Domain'e nasıl bakılıyor peki ?

Ben sadece dalga geçip annemin telefonunu bir daha aramaya kalkmalarını istemiyorum :/
Çok güzel düşünüyorsunuz ama işte o kadar kolay değil. Sadece siz veya aileniz değil, herkes aranıyor. Aaa bu numara şöyleydi diyip tekrar aramamazlık yapmıyorlar merak etmeyin. Unutuyorlar. Ayrıca; onlar aramayı bıraksa bir başka dolandırıcı grubu aramaya başlayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı