Dolandırıcılar neden yakalanmıyor?

simdigeldim

Picopat
Global satis ve yayalar hukuk bürosu tarafından arandım, icra takibi başlatılacağı söylendi. Dolandırıcı oldukları bariz belli, kim oldukları da kolaylıkla bulunabilir telefon numarasından internette onlarca kişiye SMS gelmiş neden yakalanmıyor bu kişiler?

Global satis ve yayalar hukuk bürosu tarafından arandım, icra takibi başlatılacağı söylendi. Dolandırıcı oldukları bariz belli, kim oldukları da kolaylıkla bulunabilir telefon numarasından internette onlarca kişiye SMS gelmiş neden yakalanmıyor bu kişiler?

Çünkü bulunamıyorlar, sanal makine tarzı şeyler kullanıyorlar VPN, IP değiştiriyorlar polisler de bulamıyor.

Rıza esaslıdır. Dolandırılan tarafın rızası olduğu için bir şey demiyorlar. Zira benden dolandırıldım. Rızam vardı ve komik bir şey oluyor.

Çünkü bulunamıyorlar, sanal makine tarzı şeyler kullanıyorlar VPN, IP değiştiriyorlar polisler de bulamıyor.

Hadi telefondan bulunamazlar diyelim ki çok rahat bulunurda hepsi devlette kayıtlı çünkü parayı ibana atıyorlar oradan da mı bulunamıyor?
Kim oldukları bariz belli bu kişilerin devlet mi bulamayacak?

Hadi telefondan bulunamazlar diyelim ki çok rahat bulunurda hepsi devlette kayıtlı çünkü parayı ibana atıyorlar oradan da mı bulunamıyor?
Kim oldukları bariz belli bu kişilerin devlet mi bulamayacak?
Dostum ortada bir arz-talep var parayı senden zorla almıyorlar sen kendi rızanla atıyorsun dava açıldığında ise adam "parayı zorla almadım kendi rızasıyla attı" diyerek kendini haklı çıkarabiliyor iş halkımızda bitiyor böyle insanlara itibar etmeyerek.

Geri
Yukarı