Dolandırıcılık ile suçlanıyorum

Mesajlarınıza cevap veremedim az önce bu konu yüzünden ban yedim. Ben HDD'yi vermeden önce sağlığı 84'dü aldıktan sonra adam bana fotoğraf attı 18'e düşmüş bu normal mi?
Değil. Sanırım sizi dolandırmaya çalışıyor.

Sizin elinizde bir delil var mı?

Aynen katılıyorum. Senden aldığı ürünün modeli aynı ama farklı bir ürünü (bozuk olanı) geri vermeye çalışabilir. Bu konuda siz satmadan önce HDD'nin resmini çektiyseniz üzerindeki seri numaraları sizin için zaten delil olur. İkinci el piyasasında tüketici hakları söz konusu olmuyor, dolandırıcılık harici kimseyi muhatap bulamaz. Dolandırıcılık da şöyle olur, şu ürünü satıyorum deyip başka bir ürün verirseniz ve dolandırılan kişi de bunu kanıtlamak zorunda. Ürün bozulduysa bile parasını geri almaya hak iddia edemez. Bırakın Cimer'e şikayet etsin bir şey çıkmayacaktır. Bu kadar komik çabalara girişmesi 100 TL için garip geldi bana. Muhtemelen sizi korkutmaya çalışıyor.

Ya benim tek sıkıntım şu bu adam beni Cimer'e şikayet etsin de benim numaram adamda var hat da benim üzerime değil annemin üzerine anneme herhangi bir ihtar mesaj falan gider mi?
Değil. Sanırım sizi dolandırmaya çalışıyor.

Sizin elinizde bir delil var mı?

Elimde bad sector testi ve sağlık testi sonuçları var.

Letgo'da birisine HDD sattım satmadan önce sorunsuzdu ama adama teslim ettim ödemeyi aldım evine gittikten 18-19 saat sonra bir mesaj attı mesajı ise HDD çalışmıyor geri almazsan Cimer'e şikayet edeceğini söyledi. Ben direkt geri döndüm ve dedimki 'bende iken herhangi bir sorunu yoktu ve çalışıyordu' ancak tartışmaya girmeyelim dedi bana acil paramı geri ver dedi. Ancak ben o paraya ekran kartı almıştım çoktan. Eğer yarın saat 2'ye kadar 100 TL bulmazsam beni şikayet edeceğini söylüyor ne yapmam gerek hiç param yok. Ben bu adamı engellesem Cimer'e şikayet etse ne olur ki çok sıkıştırıyor.

Birşey olmaz korkma, sattığında çalışıyordu alıcıda bozulmuş 100 liralık bir şey bu. Sistem satarsın da olur bir ariza o hâlde etik bakımından ortaklaşa zarar karşılanır çözülür.HDD de ikinci el alan adam zaten heran bozulmasını göze alacak.

Mesajlarınıza cevap veremedim az önce bu konu yüzünden ban yedim. Ben HDD'yi vermeden önce sağlığı 84'dü aldıktan sonra adam bana fotoğraf attı 18'e düşmüş bu normal mi?
Yerden yere vurmadıysa bu kadar düşmesi imkansız. Muhtemelen elinde de sorunlu bir HDD var onun fotoğrafını atıyor.

Letgo'da birisine HDD sattım satmadan önce sorunsuzdu ama adama teslim ettim ödemeyi aldım evine gittikten 18-19 saat sonra bir mesaj attı mesajı ise HDD çalışmıyor geri almazsan Cimer'e şikayet edeceğini söyledi. Ben direkt geri döndüm ve dedimki 'bende iken herhangi bir sorunu yoktu ve çalışıyordu' ancak tartışmaya girmeyelim dedi bana acil paramı geri ver dedi. Ancak ben o paraya ekran kartı almıştım çoktan. Eğer yarın saat 2'ye kadar 100 TL bulmazsam beni şikayet edeceğini söylüyor ne yapmam gerek hiç param yok. Ben bu adamı engellesem Cimer'e şikayet etse ne olur ki çok sıkıştırıyor.
Kendi sisteminizi alın ve öyle deneyin HDD'yi.Eğer çalışırsa adam yalancı duruma düşer.
Eğer öyle bir şey yaparsa, ürün satan arkadaşın bir yolla kendisindeyken sağlam olduğunu kanıtlaması lazım.
Eğer ürün sağlam olmasaydı adam neden alırdı ki?

Geçmişte başıma geldi. Ekran kartı sattım, bozuk çıktı diye carladı. Tehdit falan bir sürü. Cimer'in işi yok da sizi mi takip edecek. Burada 2 durum var.
1- HDD gerçekten arızalıdır ki siz aksini söylüyorsunuz.
2- Arkadaş sizi dolandırmaya çalışıyor. Bunlar piyasada az değil. Kendisinin bozduğu HDD'yi size bozuk diye kakalamaya çalışıyor olabilir.

Seni iftira ile suçluyor, sen ona satarken sorunsuzsa senden alınca onu bozmuştur. Bozma sebebi ise muhtemelen performansını beğenmemesidir. O kişi dolandırıcı, kanma bunun gibi sahtekarlara.

Yeni konular

Geri
Yukarı