Dolandırıcılık: VKFBNK Pandemi DESTEK YARDIMI

Linkte tıkladım açılmadı, VPN ile girdim domain ölü çıktı. İstesek de dolandırılamıyoruz.

Screenshot_1.png

Ekran Resmi 2021-10-28 19.24.21.png

Siteye girdim. Vakıfbank'ı taklit ediyorlar. Bir de güvenlik uyarıları koymuşlar. Malumunuz şifre yerinden güzel bir mesaj hazırlayıp yolladım.

Giriş yapmaya çalıştım, istenilen biçmi girin diye hata mesajı veriyor. E tabi bilgiler adamlara ulaştı:).

VakıfBank'ı taklit ediyorlar.
VakıfBank, "Parola" yerine "Şifrenizi Yazın" ve "TC Kimlik Numarası" yerine "Müşteri / T.C. Kimlik Numaranızı Yazın" diyor. Ayrıca sahte sitede "Şifrem Yok / Unuttum" ve klavye alanları da yok. Buradan bile anlaşılıyor. Koca bankada "T.C." yerine "TC" yazacak kadar cahil çalışan yoktur. Dikkatli biri için ilk bakışta anlaşılıyor. :)

Eki Görüntüle 1200650

Siteye girdim. Vakıfbank'ı taklit ediyorlar. Bir de güvenlik uyarıları koymuşlar. Malumunuz şifre yerinden güzel bir mesaj hazırlayıp yolladım.

Giriş yapmaya çalıştım, istenilen biçmi girin diye hata mesajı veriyor. E tabi bilgiler adamlara ulaştı:).

Site açıldı bende de adım adım gidebilirsin en son burada tıkanıyor. Rastgele TC, şifre, numara salladım;

Screenshot_3.png

Site açıldı bende de adım adım gidebilirsin en son burada tıkanıyor. Rastgele TC, şifre, numara salladım;

Eki Görüntüle 1200654
Demek ki sadece numara istiyorlar. İşte bu kısımda bilgiler gitmiş oluyor. Oltalanan sazan da buradan sonra tüm bilgilerini göndermiş oluyor. Bu konu güzel bir internet güvenliği dersi oldu.

Geri
Yukarı