Dolandırıcıya kandım ne yapmam lazım?

RevClevent

Hectopat
Yer
Gerçeklik
Olay geçeli 15 dakika olmadı. 0850'li bir numara arayıp duruyordu. Otomatik bir kadın sesi internet taahhüttünüz bitmiştir fırsatlardan yararlanmak için 1'e basınız diyordu boşluğuma geldi ve bastığım gibi çağrı kapandı. Tamamen benim hatam. Ne yapmalıyım siber suçlara mı gideyim yoksa polise mi?

Bilgi vermediysen doğum tarihi falan bir şey olmaz sadece 1'e basmakla kontör çalarlar belki anca onun üstünde bir şey olmaz korkma.

Yok ağzımdan harf bile çıkmadı o yönden rahatım zaten. Otomatik telesekreter konuştu internet taahhütünüz bitiyor fırsatlardan yararlanmak için ve faturanızın artmaması için 1'i tuşlayınız dendi ben de düştüm çünkü tam fatura zamanım geldi ve bundan 1 gün önce Türk Telekom bana mesaj atmıştı fakat içeriğine bakmamıştım o yüzden doğru olabilir diye düşündüm. Neyse umarım bir şey çıkmaz :D.

1'e basınca çağrı merkezi çalışanı sizinle iletişime geçmeye çalışır. Geçmeden hat kapanmış. Sorun teşkil etmez. Ayrıca bu tür aptal nuramaralardan kurtulmak için spam çağrıları filtreleyin. Cihazınızda bu özellik yoksa Google Arama kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı