Dolandırıldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz uğraşmadıkça daha çok dolandırıcı peydahlanır cesaret alıp da.

Yahu ben sokakta o, şu, bu için para topluyoruz diyerek insanları dolandıranlardan dahi şikayetçi oluyorum. Siz kendi rızkınızın bile peşine düşmüyorsunuz. Pes doğrusu!
Ne yapayım hocam babamı boğazlayıp dolandırıcıyı kesmeye mi gideyim?

Vakit nakittir. 400 TL için uğraşacağın vakitte daha fazlasını kazanabilirsiniz. Bazen uğraşmamak en doğrusu.

Son durumu yazmayı unutmuşum. Babam 400TL için uğraşılmaz dedi, uğraşmak bana kalmadı. 400TL'nin daha fazlasını da almak isterdim ama... Neyse bu da başarısız bitti, dolandırıcı kazandı.
Ben hala adamı bulamadım adliyeden ses çıkmadı...

Letgo'dan ekran kartı için biriyle anlaştım. Dün sabah 400TL'yi gönderdik, adam da ürünü kargoya verdiğini söyledi ancak kargo numarası da yollamadı fatura da yollamadı. Üsteleyince WhatsApp'tan engelledi beni. Daha sonra ilanı kaldırıp aynı ilanı yeniden satışa koymuş ve bir de 250TL'lik RX 550 ilanı koymuş. Üstelik aynı kişi başka bir hesapla RX 550 ilanından bir tane daha vermiş. Sonuç olarak dolandırıldım ve elimde WhatsApp konuşmalarının arşivi var. Letgo konuşmalarının ve ilanın ekran görüntüleri elimde var. Ne yapmam gerekir bu durumda?
Paranızı aldınız mı?

Letgo kullanacaksanız elden yapın olmadı biraz daha beklersin 0'ını alırsın. ;)

İyi halt ettin şu 2.el alışveriş sitelerinde elden almaya çalışın bu tür şahıslar çok piyasada dikkatli olmak ve temkinli yaklaşmak şart.

Letgo'dan ekran kartı için biriyle anlaştım. Dün sabah 400TL'yi gönderdik, adam da ürünü kargoya verdiğini söyledi ancak kargo numarası da yollamadı fatura da yollamadı. Üsteleyince WhatsApp'tan engelledi beni. Daha sonra ilanı kaldırıp aynı ilanı yeniden satışa koymuş ve bir de 250TL'lik RX 550 ilanı koymuş. Üstelik aynı kişi başka bir hesapla RX 550 ilanından bir tane daha vermiş. Sonuç olarak dolandırıldım ve elimde WhatsApp konuşmalarının arşivi var. Letgo konuşmalarının ve ilanın ekran görüntüleri elimde var. Ne yapmam gerekir bu durumda?

Şikayet edin efendim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı