Dolandırılıyor muyum?

OxGyEn

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir arkadaşım Instagram da hikayesinde bir şey paylaşmış pandemi ile ilgili destek mi ne veriyorlarmış bende dedim bana da verirler mi? Dedim oda dedi T.C.'ni ver bakalım dedi. Bende verdim sonra evet kanka çıktı dedi hesap nosunu ver atalım dedi. Bende de kart nosu yok ondan sonra dedim ki boşver kanka kartım yok oda dedi o zaman 850 TL ücret keserler dedi şimdi beni dolandırmıyor mu anlamadım 15 yaşındayım e-Devlet'im sanırım yok ceza falan gelir i dosya borcu falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pandemi desteği ile ilgili sosyal medyada yetkili olmayan kişilerin paylaştığı çoğu şey sahtedir. Konuştuğunuz kişi büyük ihtimalle arkadaşınız değil. Hesabını çalmış olabilirler.

Pandemi desteği ile ilgili sosyal medyada yetkili olmayan kişilerin paylaştığı çoğu şey sahtedir. Konuştuğunuz kişi büyük ihtimalle arkadaşınız değil. Hesabını çalmış olabilirler.

Hocam 2 yıllık arkadaşım ama ceza falan gelir mi çok korkuyorum.

Arkadaşlar bir arkadaşım Instagram da hikayesinde bir şey paylaşmış pandemi ile ilgili destek mi ne veriyorlarmış bende dedim bana da verirler mi? Dedim oda dedi T.C.'ni ver bakalım dedi. Bende verdim sonra evet kanka çıktı dedi hesap nosunu ver atalım dedi. Bende de kart nosu yok ondan sonra dedim ki boş ver kanka kartım yok oda dedi o zaman 850 TL ücret keserler dedi şimdi beni dolandırmıyor mu anlamadım 15 yaşındayım e-Devlet'im sanırım yok ceza falan gelir i dosya borcu falan.

T.C.'ni verdiysen sadece bir şey olmaz. Başka hiçbir şey söyleme.

Hesabı çalınmıştır başka biridir o söyleme bir şey T.C.'den bir şey olmaz sadece.

Banka hesap bilgisi vs. atmadıysanız ceza gelmez sorun yok. Dediğim gibi hesabı çalınmış olabilir. Arkadaşınızla yüz yüze veya başka bir iletişim kanalıyla iletişim kurabilirsiniz. Büyük ihtimalle haberi yoktur.

Geri
Yukarı