Dolandırılmak ve Hukuki Boyutu

Ashcha

Centipat
Arkadaşlar normalde bu tarz şeylere pek kanmam ama oldu işte yaptık bir aptallık. Restaurantımızda çalışan bir elemena yurt dışından bilgisayar ve parçası getirmemde yardımcı olacak diye belli bir miktar para verdim. Bu Almanya'da olan bir kadına yazdı bu durumla ilgili o yüzden ben de inandım. Daha sonra uzun bir süre dediğim ürünleri göndermedi, oyaladı vs. 2-3 ay oldu şimdi de paranı göndereceğim deyip türlü yalanlarla oyalıyor hâlâ beni. Hukuki bilgisi olan bir büyüğüme danışmıştım ve kendisi güveni kötüye kullanma ile müracaat savcılığına başvurmamı söyledi ama ben bunu yapsam bile sürecin uzun bir süre olacağını ve sonradan da düşeceğini düşünüyorum. Elimde vermesi gereken parayı söylediği mesajlarda var bunlar sizce yeter mi kısa veya uzun bir sürede haklı bulunmama?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ben 2017 senesinde dolandırılmıştım konuşmaların ScreenShotları falan var. İşte adresleri falan. Adamlar bulundu fakat hala dava sürüyor 2020 şubatta bir dava daha var o yüzden kısa sürmüyor yani :/

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı