Dolandırılmak

sonuç alabildiniz mi hocam?
Ben sonuç aldım, arkadaş ifadesinde inkar etti ancak savcılık olayı kapatmadı uzlaşmaya gönderdi. En sonunda kabul etti ve miktarı geri ödedi. Bir daha böyle bir şey yaparsa siciline de işler muhtemelen, akıllanmıştır biraz da olsa. Siz de uğraşın diyorum o sebepten dolayı. Tabii ki sonuç almam yaklaşık 6-7 ayı buldu maalesef.

Merhabalar,

Biraz komik gelecek fakat 21 yaşında bir elemandan Steam hesabı aldım. Takribi 3 gün içerisinde hesabını geri aldı ve beni çeşitli mecralardan engelledi. Kendisine bir şekilde tekrardan ulaştığımda beni tanımadığını, hesabın bende olduğunu söyledi ve yine engelledi. Bir de tekrar ulaşırsam beni tehdit suçundan (ki hiçbir şey demedim) şikayet edeceğini söyledi.

Ben 27 yaşında işinde gücünde bir insanım. Normalde güler geçerdim 1000TL için fakat bu şekilde yaşımdan küçük birinin bana muamele yapmasını yediremiyorum. Kendisinin elimde ev adresi, T.C. kimlik numarası vesaire mevcut. Bilişim suçlarına şikayet etsem bir sonuç alır mıyım? Elimde ticaretin videosu da mevcut.

Not: Steam hesabı alınmaması gerektiğini ben de biliyorum fakat bir ihtiyaç neticesinde almıştım.

Teşekkür ediyorum.
Başka bir hesaptan elinizde olan bilgileri hesabı size geri vermediği mühletçe ilgili yerlere göndereceğinize dair bir mesaj gönderin. Belki bir nebze korkar.

Merhabalar,

Biraz komik gelecek fakat 21 yaşında bir elemandan Steam hesabı aldım. Takribi 3 gün içerisinde hesabını geri aldı ve beni çeşitli mecralardan engelledi. Kendisine bir şekilde tekrardan ulaştığımda beni tanımadığını, hesabın bende olduğunu söyledi ve yine engelledi. Bir de tekrar ulaşırsam beni tehdit suçundan (ki hiçbir şey demedim) şikayet edeceğini söyledi.

Ben 27 yaşında işinde gücünde bir insanım. Normalde güler geçerdim 1000TL için fakat bu şekilde yaşımdan küçük birinin bana muamele yapmasını yediremiyorum. Kendisinin elimde ev adresi, T.C. kimlik numarası vesaire mevcut. Bilişim suçlarına şikayet etsem bir sonuç alır mıyım? Elimde ticaretin videosu da mevcut.

Not: Steam hesabı alınmaması gerektiğini ben de biliyorum fakat bir ihtiyaç neticesinde almıştım.

Teşekkür ediyorum.
Selamlar. Bulunduğunuz durumu anlıyorum, öfke ile karışık pişmanlık duygusu. Kendiniz ulaşmaya anlaşmaya çalışarak bir yere varamazsınız yüksek ihtimalle. Eğer "paramın peşinde koşarım" diyorsanız konuyu çok sevgili ve adaletli yargı mekanizmamıza bırakabilirsiniz. Nasıl bir sonuç çıkar bilmiyorum fakat çok bir şey olacağını da sanmıyorum, neticede Steam hesapları satılamaz ve ticaret yaptığınızı söylediğiniz ortam max bir kaç sayfalık bir konuşma.

Ekonomik durumunuz iyiyse soğuk su için bence uğraşmaya değmez. Fakat sizi durduran olmak da istemem belki de olumlu sonuç alırsınız engel olmuş olmayayım. Fakat yerinizde olsam bir daha yapmamaya yemin eder ve konuyu kapatırdım (ekonomik durumunuzu iyi varsayıyorum, yoksa TR de 1000TL iyi para.)

Yeni konular

Geri
Yukarı