Dolap satıcısı davayla tehdit ediyor

@berkesst ve @Onuradr Hocalarım telefon bana geldiğinde ekranı zaten alttan birazcık çıkmıştı(alttan biraz basınç uygulayınca çıt sesleri geliyordu) ve satıcı ilanda tamir görmemiş vb. belirtmemişti. Ki zaten telefon oyuncak olmuş gibiydi eline geçen herkes açmış resmen telefonu. İçi toz doluydu.

Merhaba, dolap uzerinen 2 hafta once 2. el iPhone XR aldim. Cihaz bana geldi fakat satici bazi problemleri belirtmemis(truetone vb.). Cihazin icini açtım sorunsuz bir sekilde de kapattim. İadem onaylandi ardindan PTT ile kargoladim. Kargo bugün aliciya gitmis fakat ekran hasar gormus. Ardindan alici bana dolap uzerinden yasanan durum hakkinda tutanak tuttugunu ve benim ekrani bozuk bir ekran ile degistirdigimi öne surdu. Ve su an "guveni kotuye kullanma"dan dolayi sikayet edecegini soyledi. Magdurum ve psikolojik olarak cokmus durumdayim. Ne yapmam gerekli?

Not: Satici yuzunden 2 hafta telefonsuz kaldim.
Not 2: Satici adresimi dolap uzerinden herkesi okuyabilecegi sekilde paylasmis, bu suc degil midir?
Not 3: Benim de guvenim sarsildi cunku satici benden habersiz sorunlu ürün gonderdi.

Cihazın içini açtıgını satıcıya belirtin mi?

@berkesst ve @Onuradr Hocalarım telefon bana geldiğinde ekranı zaten alttan birazcık çıkmıştı(alttan biraz basınç uygulayınca çıt sesleri geliyordu) ve satıcı ilanda tamir görmemiş vb. belirtmemişti. Ki zaten telefon oyuncak olmuş gibiydi eline geçen herkes açmış resmen telefonu. İçi toz doluydu.
Cihaz alırken artık kamera kaydı alarak açarsın umarım.

Geri
Yukarı