Dolap uygulamasında satın alım nasıl oluyor?

329112

Hectopat
Makaleler
4
Bir eldiven almak istiyorum ama daha önceden hiç kullanmadım bu uygulamayı, bilen varsa güvenli ödeme ile ilgili bir sistemi var mı yoksa tamamen güven üzerine mi kurulu?

Trendyol'un uygulaması zaten. Sahibinden Param Güvende ile aynı yöntem; alıcının ödediği para havuzda duruyor, onaylanınca satıcının hesabına geçiyor.

Klasik. Alıyorsunuz para havuza yatıyor. Ürün size geliyor. (Açarken ve elinize aldığınızda video kaydı almanızı öneririm) Ürünü kontrol ediyorsunuz. İyiyse onaylıyorsunuz para satıcıya gönderiliyor. Bu aşamadan sonra iade yapamıyorsunuz. Eğer ki ilk açtığınızda bir sıkıntı varsa iade işlemini başlatıyorsunuz. Dolap inceliyor bunu. Tamamsa ürün satıcıya aktarılıp para size geri veriliyor. Aynı mantık bildiğimiz.

Bir eldiven almak istiyorum ama daha önceden hiç kullanmadım bu uygulamayı, bilen varsa güvenli ödeme ile ilgili bir sistemi var mı yoksa tamamen güven üzerine mi kurulu?

Art niyetle kullanlar hariç bayağı kullanışlı ve güvenli. Teknolojik bir ürün satacaksanız neyi var neyi yok ise her şeyini yazıp öyle ilanlayın. Minnacik cizik yuzunden bile iadeye gönderiyorlar.

Ürün sipariş veriyorsunuz, ürün kargolanıyor size gelince onaylıyorsunuz ,onay vermeden ücret karşı tarafa gitmez veya iade etmek isterseniz ediyorsunuz.Ama her sitede olduğu gibi buradada dolandırıcı yok değil dikkatli olmak lazım

Geri
Yukarı