Dolap'ta ürün satarken dolandırılma ihtimalim var mı?

Berfu00

Hectopat
Daha fazla  
Dolaptan bır adamla 1000TL gıbı bır fıyata Hot Wheels arabamı satmaya karar verdım paraya sıkıstıgım için fakat kargoyla teslım edılecegı ıcın dolandırılır mıyım, dolandırılsam nasıl dolandırılırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dolaptan bır adamla 1000TL gıbı bır fıyata Hot Wheels arabamı satmaya karar verdım paraya sıkıstıgım için fakat kargoyla teslım edılecegı ıcın dolandırılır mıyım, dolandırılsam nasıl dolandırılırım?
Ürünü kargolayacağınız kutunun içerisine koyarken video çekin. Bir sorun olursa dolap desteğe videoyu gönderip her türlü paranızı alabilirsiniz.

Yaşayacağınız tek sorun adamın ürüne zarar verip size geri kargolaması olur başka bir sorun yaşamazsınız bu tarz sistemler alıcıyı koruyan sistem yapağınız bir şeyde olmaz.

Öyle bir şey olacağını sanmıyorum olursa da hakkını arar zaten.

Ürünü kargolayacağınız kutunun içerisine koyarken video çekin. Bir sorun olursa dolap desteğe videoyu gönderip her türlü paranızı alabilirsiniz.
Aynı ürün olduğu kanıtlanamaz belki aynı üründen iki tane var ve satış yapan kişi kargoya hasarlı olanı koydu bir şey değişmeyecek.

Bu tür sistemler sadece parayı güvene alır.
Süreç sorunsuz tamamlanırsa para satıcıya transfer edilir aracıdan.
Aksi durumda bir bardak su içersiniz.

Ben şahsen bilindik online mağazalar TY HB gibi haricinde Alışveriş yapmam. Ki zaman zaman bu siteler bile zorluk çıkarıyor.

Kesinlikle her zaman önceliğiniz elden yüz yüze satmak veya satın almak olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı