Dolap'tan ürün satmak güvenilir mi?

ooredoo

Decipat
PlayStation satacağım ama pek güvenemedim içinden parça alıp iade istemesi falan bana pek güvenilir gelmedi elden teslim edeyim diyorum buradan alacağım diyor sizce satayim mi? Cihaz kargoda sorun yaşarsa sorumlusu ben mi olacağım ne yapacağım kararsız kaldım.

PlayStation satacağım ama pek güvenemedim içinden parça alıp iade istemesi falan bana pek güvenilir gelmedi elden teslim edeyim diyorum buradan alacağım diyor sizce satayim mi? Cihaz kargoda sorun yaşarsa sorumlusu ben mi olacağım ne yapacağım kararsız kaldım.

Satmadan önce kutuyu kargolarken tüm içeriklerini eksiksiz koyduğuna dair video çek ve kutunun etrafını dikkatlice göster ki kutuyu açıp çıkardı demesinler sonra kargoya gittiğin zaman verirkende kutunun her tarafını video çek aynı olduğunu kanıtlamak için ve gönder.

Hocam dolap güvenilir bir şirket Trendyol'un yan şirketi gibi. Adam dolaptan alma sebebi dolap aracı bir site ya. Bende Letgo'dan vb alınca dolaba yükletip alıyorum herhangi bir durumda dolaba yazıp geri dönüş alabilir adam artı olarakdan öyle bir konu yaşanırsa dolaba yazarsınız hal edersiniz bir şey alınca satınca T.C. vesayire bilgiler istiyor.

Güvenilir fakat kendi adıma söylüyorum. Ben yaklaşık bir 15-20 tane satış yaptım tek birinde böyle bir olayla karşılaşmıştım oda farklı bir kargo şirketine verdiğimden dolayıydı. Güvendiğin ve bildiğin kargolara vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Örneğin PTT gibi.

Herkese teşekkürler dolaptan satmamaya karar verdim.
İyi bir karar almışsın. Dolapta binlerce tllik ürünler satılmamalı bence. Sadece ufak tefek 300-400 lirayı aşmayan şeyler satılabilir. Çünkü karşı taraf kötü niyetliyse iade ettiğinde haklı gösterilirse en azından çok büyük bir kayıp olmaz. Diğer türlü Playstation gibi bir cihaz maddi açıdan bayağı yüksek değerde.

İyi bir karar almışsın. Dolapta binlerce TL'lik ürünler satılmamalı bence. Sadece ufak tefek 300-400 lirayı aşmayan şeyler satılabilir. Çünkü karşı taraf kötü niyetliyse iade ettiğinde haklı gösterilirse en azından çok büyük bir kayıp olmaz. Diğer türlü PlayStation gibi bir cihaz maddi açıdan bayağı yüksek değerde.

Haklısınız daha yeni bir olay gördüm dolaptan insanlar bu kadar vicdansızmış
bazı satıcılar hariç
onu öğrendim dolap da satıcının arkasında durmuyormuş galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı