Dolar 23 TL oldu

Sizin o sonuç sandığınız aslında bu durumun sebebi.
Sonuç bu fakat dolara talebin küçümsenemeyecek bir etkisi olsada doları 23₺'ye fırlatan halk değil, merkez bankasının yanlış politikaları sonucu ortaya çıkan kur krizi.

Uzun zamandır merkez bankası kendi kasasındaki doları piyasaya vererek doları sabit tutmaya çalıştı, fakat yakın zaman önce merkez bankasında dolar kalmadı ve artık doları tutan bir etki kalmadı. Yani gördüğünüz bu yükseliş aslında doların gerçek kuru.

Bu millet her şeyi hak ediyor, kendi eden kendi bulur.
Aman hocam dolarla mı maaş alıyoruz sanki boş ver patatesi soğanı doları vatanımız elden gitmesin Türkiye yüzyılı başlıyor ver mehteri (!)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aman hocam dolarla mı maaş alıyoruz sanki boş ver patatesi soğanı doları vatanımız elden gitmesin Türkiye yüzyılı başlıyor ver mehteri (!)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Depremzedeleride anlamıyorum, hayatları gözlerinin önünden geçti, daha kendi ülkesinin vatandaşına yardım etmeyen bir herife %50 oy verdiler.

Haketmeyen için fedakarlık yapmayın, göreceğiniz tek şey nankörlük olur.

Depremzedeleride anlamıyorum, hayatları gözlerinin önünden geçti, daha kendi ülkesinin vatandaşına yardım etmeyen bir herife %50 oy verdiler.

hak etmeyen için fedakarlık yapmayın, göreceğiniz tek şey nankörlük olur.
Hocam bu gözler depremzedelere hakaret edip küfür eden politikacı reis denen şahıs gördü herkesten özür dileyip depremzelerden gidip af diyeceği yalvaracağı yerde hakaret ve küfürler yağdırdı resmen aşağıdaki video göz atın isterseniz.

Hocam bu gözler depremzedelere hakaret edip küfür eden politikacı reis denen şahıs gördü herkesten özür dileyip depremzelerden gidip af diyeceği yalvaracağı yerde hakaret ve küfürler yağdırdı resmen aşağıdaki video göz atın isterseniz.
Bu adam nasıl bu kadar rahat konuşabiliyor? O yüzde %52 lik kesime mi güveniyor? Farkında değilse kalan %48 onu istemiyor, bu ülkenin yarısı demek.

Screenshot_20230607_200247_Chrome.png

Türkiye Yüzyılı erken başladı. Bence Nebati ile Erdoğan kim doları daha iyi yükseltir diye iddiaya girdi. Şimşek de köşede faizi köklesem mi daha da mı düşürsem diye düşünüyor.

Arjantin olma yolunda devamke. Şimdi Mehmet Şimşek ayıklasın pirincin taşını. Pandemiden beri peydah olan "faiz haramdır" kafasıyla ülkeye verilen zarar öyle kısa vadede geçecek türden değil. Faiz arttırılır hemen dövizin düşeceğini zanneden varsa yanılıyor. Sizce öyle ufak faiz artışları TL'nin değer kaybını önleyebilir mi? Hayır çünkü piyasa faizinin olması gereken yere ulaşması zaman alacaktır. Bu süreçte de TL değer kaybetmeye/döviz artmaya devam edecek. Eğer bir anda politika faizini %40'a filan çıkarırlarsa sözümü geri alırım ama zannetmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı