Dolar artınca sistem fiyatları yükselip azalınca sabit kalması

Kimse kusura bakmasın ama insanlar ekonomi kötü,vergi çok fazla,dolar çok fazla diye ağlıyor.
Sonuç olarakta tatilini yapiyor bilgisayarin en iyisini telefonun en iyisini aliyor.Firma sahipleride kullaniyor tabi.
Aynen öyle kardeşim. İstanbul'un göbeğinden çık Antalya/Serik tarzı fakir yerlere gel dünyanın kaç bucak olduğunu gör. İnsanlar 6 ay falan para biriktirip bizim için üst, ABD için giriş seviyesi PC alıyor. Tatil falanda yapıyormuşuz. Adama bak ya.

Kim onlar gösterir misin bana? Burada 2600 TL ile 2. el sistem toplamak için yırtınıyorum. Bir yerden indirim koparsam diye uğraşıyorum.
Normalde bütçemi uydurabilmek için PSU'yu 130 TL'Lik Power Boost alacaktım ama fikrimi değiştirdim. Elimde kalmasın sistem diye. Onun yerine kasa almayacağım. Hurdacıdan bulucam.

Kim onlar gösterir misin bana? Burada 2600 TL ile 2. el sistem toplamak için yırtınıyorum. Bir yerden indirim koparsam diye uğraşıyorum.

Forumda biraz gezerek 10 000 TL'den pahalı bilgisayar toplama önerisi konuları da görebilirsin, 2. el sistem toplamak için ayırdığın bütçeye kulaklık - monitör tavsiyesi de. Yanlış anlaşılmak istemem kimsenin neye ne kadar para verdiği beni ilgilendirmez ancak şu da bir gerçek ki elektronik ihtiyaçtan çok bir lüks halinde şu an. Bilgisayar parçalarına ÖTV uygulanmaması bile garip bence. Bu durumda siz kendinizi toptancının yerine koysanız, gerçekten fiyatları düşürmek için bir neden görebiliyor musunuz?

Boş konuşmayın. Kişinin hava yapmak istemesi o kişiyi bağlar. Böyle örnekler ile ekonomi güzellemesi yapmayın. Esnaflar kendilerini yakıyor biraz utanın.
Ekonomi güzel olsaydı parantez içine kocaman "TAKSİTLE ALDIĞI IPHONE X" yazmazdım. Sen olayı farklı yerlere çekiyorsun. Ben ne anlatmak istemişim anlamıyorsun.

Siz dolarla mi maas aliyorsunuz? Dolar borcunuz mu var? Yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama demiyor ki dolar yükselince fiyatlara da yansiyor. Bakan bey bizimle egleniyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
6 lite pril 10 lirayken asgari ücret 600 liraydı diyelim. 4 litre pril 21.90 kuruş ise 6 litre pril 33 civarı eder o zaman da asgari ücret 1800 liradır. Kısaca orantıya vurursak aynıya denk geliyor. Fiyat arttıkca maaşın da artıyor sorun fiyatların artması değil. Sorun paramızın değerinin ilerlemek yerine gerilediği. Paramız gittikçe değersiz hâle geliyor.

Geri
Yukarı