Steam Dolar bazlı TL kalsa daha iyi olmaz mıydı?

balkann

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bugün aklıma bir şey takıldı, Steam'in dolara geçmesini saygıyla karşılıyorum fakat.

Dolar yerine TL fiyatını dolara sabitleseydi TL düştüğü sürece oyun fiyatları aynı oranda zam yeseydi. Hem daha açık bir fiyat politikası olurdu hem de dolara geçmeyi TL'ye saygısızlık olarak gören insanlar bulunmazdı Steam bu kadar kullanıcı kaybetmezdi.

Her ay zam gelmesi de çok tepki toplardı, kolaya kaçıldı biraz.

Merhaba, bugün aklıma bir şey takıldı, Steam'in dolara geçmesini saygıyla karşılıyorum fakat.

Dolar yerine TL fiyatını dolara sabitleseydi TL düştüğü sürece oyun fiyatları aynı oranda zam yeseydi. Hem daha açık bir fiyat politikası olurdu hem de dolara geçmeyi TL'ye saygısızlık olarak gören insanlar bulunmazdı Steam bu kadar kullanıcı kaybetmezdi.
Hiç oyun oynamıyorum ama gayet mantıklı bir düşünce :) :)

Her ay zam gelmesi de çok tepki toplardı, kolaya kaçıldı biraz.
Bu kadar tepki toplayacağını sanmam.

Dolara geçmeyi TL ye saygısızlık olarak goren mi varmış. Asıl Steam TL ye en çok saygı duyan platform oldu. Yıllarca 1.5 dolar kurundan oyun sattı.
Var hocam Türkiye ve Türk lirasına hakaret diye görenler.

Bizim için evet steam için hayır.
Steam için kazanç oranlarında bir şey değişmezdi.

Aşağı yukarı aynı kapıya çıkan bölgesel fiyatlandırma var fakat yayıncıların uyması gerekiyor. Adam direkt USA ile aynı fiyata koymuş oyunu mesela. Ama uyan oyunlar da var nadirde olsa mesela mount&blade II 50$ bizde 22.99$ olması gerekirken 19.99$dan fiyatlandırılmış. Yapımcı Türk o da bir kıyak geçmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Steam'in kullanıcıları çok iplemediğini anladım son yaptığı hamleyle. Ölseler yapmazlar bunu.

TL'yi bırakmalarının sebeplerinden biri de bu zaten. TL kullanmak istemiyorlar. Ödeme sistemini ayakta tutmakta zorlandık diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı