Dolar düşer mi?

Mining işinin sıkıntıya girmesi lazım hocam yoksa stokları geldiği gibi eritecekler haliyle. ETH 2.0 gelince ETH miningi son bulacağı için tek çare onu beklemek şu anki fiyatlandırmaların dolarla pek alakası yok dolar yazında bu fiyatlardaydı ve 1500-2000'e orta sınıf bir kart alınabiliyordu şu an 5500XT 8 GB'la 4 GB arasındaki farka bakarsanız anlarsınız 4 GB ile mining bittiği için fiyatları o yüzden uygun.

Şu piyasa biraz zor düzelir gibi geliyor. Adamlar RX570 ile RTX3070'i neredeyse aynı fiyata satıyorlar.
Ş*r*sizlere bak ya. Şu kartın ederi böyle olmamalı arkadaş. Bizim insanımız iflah olmaz. Mining yüzünden fiyatlar bu kadar artmaz. Bu fırsatçılık. Adam belki birine kitlerim diye bekliyor.
SmartSelect_20210205-134834_Chrome.jpg

İhracat neden düşünce bitiyor anlmadım hocam ?
İhracat bizim yaptığımız ticarettir. Doların 2-3 lira olduğu zaman bu ülkede yerli üretim adına en ufak bir şey yoktu, çünkü her şey ithalat olarak geldiğinde daha ucuza geliyordu. Doların artmasıyla yerli üretici fırsat buldu ve üretmeye başladı. Bugün Türkiye’de gerçekten yerli üretim potansiyeli var. Bu potansiyeli bitirirsek biz de biteriz. İhracatçı, insanları istihdam eder. Yine doların çok düşmesi sonucu ithalat çoğalır, ihracat dibe batarsa hem devlet hem halk fakirleşir. Zira ihracatçının istihdam ettiği insanlar işten çıkınca sigortadan para almaya başlar. Devletten işsizlik üstüne maaş aldıkça devlet daha çok fakirleşir. Fakirleştikçe, halk’ın üstüne daha çok vergi bindirir. Vergi verdikçe halk fakirleşir. İşin sonunda herkesin fakir olduğu bir ülkeye çıkarsın. Yani şu an doların 5 TL altına inmesi demek ülke için felaket senaryosu anlamına geliyor.

1-2 ay sonra dolar düşer mi? Sistem almayı düşünüyorum. Tabii ki kimse bilemez ama tahminen.

Düşmez. Düşse bile fiyatlara yansımaz. Dolar 18'den 13'e düştü. Gıda fiyatları, teknolojik ürünler hala pahalı fiyat düşüşü olmadı. Dolar eskisi gibi hızlı şekilde artmaz ama fiyatlarda düşmez.

Geri
Yukarı