Dolar düşüşüne devam edecek mi?

EvrenX

Hectopat
Arkadaşlar dolar 9 şubat 2021 18:24 itibarıyla 7.08 Türk lirası.
1) Dolar bu düşünüde devam edecek mi ona göre dolar almayı düşünüyorum
2) Laptop fiyatları düşer mi?
3) Ekran kartları piyasaya tahminen ne zaman girer?

Arkadaşlar dolar 9 şubat 2021 18:24 itibarıyla 7.08 Türk lirası.
1) Dolar bu düşünüde devam edecek mi ona göre dolar almayı düşünüyorum
2) Laptop fiyatları düşer mi?
3) Ekran kartları piyasaya tahminen ne zaman girer?

Dolar düştü ancak fiyatlarda bir oynama söz konusu değil yani daha düşse bile fiyatlarda çok az oynuyacağını düşünüyorum.

Faizler bu seviyede devam ederse dolar bir nebze daha bu şekilde gider. Ama doların tek başına seyri ile hizmetler ve mallarda ucuzlamaya yol açar diyemeyiz.

Dolar'ın düşüşü yaklaşık kasım-aralık aylarında başladı, hala da devam ediyor. Ekonomistler yaptıkları açıklamada yükseliş beklemediklerini söylediler. Ayrıca ne kadar güvenilir bilinmez, yatırım siteleri Dolar'ın satılmasını gösteriyor. Ben düşüşün devam edeceğini düşünüyorum. Bir günde 35 kuruş düştü.

@Byfistik Ülkeye kimsenin yatırım yaptığı falan yok. Deli gibi yatırım yapılıyor olsaydı sen bunu illa ki duyardın emin ol.

Parası olan yabancı yatırımcılar faizin %20'lere dayandığı ülkemize sıcak parayı sokup kısa vadede kar edip geri çekiyorlar. Avrupa'da faiz eksideyken bizde %17-22 seviyelerinde.

Yüklü miktarda paran yoksa Dolar almanı önermiyorum. Alt coin ile şansını deneyebilirsin.

Laptop fiyatlarının düşüp düşmeyeceği arz-talep ile ilgili görünüyor. Kampanya kovalayabilirsin fakat pek bir şey bekleme.

Ekran kartı piyasası önümüzde 2 aya yavaş yavaş toparlanmaya başlar diye ön görüyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı