Dolar düşüyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tam tahmin ettiğim gibi 5 dakika da bir kuruş kuruş artıyor Google'dan yenileyerek görebilirsiniz.
Bu mesajdan yarım saat sonra bir daha kontrol edeceğim gerçekten merak ediyorum gidişatı :)

Edit : 1dakika sonra

1604939069902.png

Dosya Ekleri

• dolar 1.PNG
    dolar 1.PNG
    7,1 KB · Görüntüleme: 54
  • euro1.PNG
    euro1.PNG
    6,5 KB · Görüntüleme: 56
Bu durum tamamen güvensizlik ortamının bozulmasindaki ya da ilk adimindaki durumun para piyasasına olumlu etkisi diyebiliriz lakin bu tip durumlar kalici değildir. Hükümetin mucize vereceğiz deyip dolarda bir düşüş yaratıp sonrasında geri zıplaması gibi olacağıni düşünüyorum.

Yani poyasanin ilk tepkisi olumlu fakat maalesef TL deger kazanmadi veya deger kazanacak bir hamle yapmadı. Dolar rezervesi artmadı, yüksek hacimli ihracat olmadi. Bu sebepten dolayi bu tip durumlar suni dengesizlikler olup dolar tekrar hizla yukselecektir.

Keske bu sekilde dusmeye devam etse fakat para piyasalari ve merkez bankasının net bir sekilde ortaya koydugu rezervesi vadesi geçmiş dış borca bile yetmiyor. Bu rakamlar ciddi tehlike sinyalleri olup, biden secilmesi ve Avrupa fon destek paketleri sonrasi altın ons degeri ciddi çıkışı yakalacak olup ayni hareketlilik dolarda da gerçekleşecektir.

Düştüğü falan yokmuş. Dün 8,02'lere düşmüşken bugün yine 8,35'lere yükselmiş. Çok aşırı dengesiz bir ekonomi var. Bir para birimi günden güne 30 kuruş ila 50 kuruş arası değer kazanımı ve kaybı yaşar mı bu kadar ya?

Bu durum tamamen güvensizlik ortamının bozulmasindaki ya da ilk adimindaki durumun para piyasasına olumlu etkisi diyebiliriz lakin bu tip durumlar kalici değildir. Hükümetin mucize vereceğiz deyip dolarda bir düşüş yaratıp sonrasında geri zıplaması gibi olacağıni düşünüyorum.

Yani poyasanin ilk tepkisi olumlu fakat maalesef TL deger kazanmadi veya deger kazanacak bir hamle yapmadı. Dolar rezervesi artmadı, yüksek hacimli ihracat olmadi. Bu sebepten dolayi bu tip durumlar suni dengesizlikler olup dolar tekrar hizla yukselecektir.

Keske bu sekilde dusmeye devam etse fakat para piyasalari ve merkez bankasının net bir sekilde ortaya koydugu rezervesi vadesi geçmiş dış borca bile yetmiyor. Bu rakamlar ciddi tehlike sinyalleri olup, biden secilmesi ve Avrupa fon destek paketleri sonrasi altın ons degeri ciddi çıkışı yakalacak olup ayni hareketlilik dolarda da gerçekleşecektir.

Ben demistim demek istemiyorum fakat daha basındayız her seyin. Dolar almak icin geç degil. İMF veya herhangi birbyerden yüklü miktarda MB’sina dolar girmez ise dolar 10-12 TL seviyelerini görecektir.

S400 denemelerinden dolayı ayrica vimlenen Türkiye ile Avrupa hicbir sekilde shwift anlaşmaları da yapmamaktadır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı