Dolar en fazla 28,04 TL'yi buldu

Makaleler
44
Şu anda Cumartesi'ye geçmiş bulunmaktayız. Ancak, dolar bir kere daha rekor kırdı. 28,04 TL olarak çıktı piyasaya. Şimdi düştü ama yine de rekorunu tekrardan kırdı. Zaten kimse kafaya takmıyor.

Bir ara Dolar 18 TL'yi bulunca millet ayağa kalktı. Şimdi 28 TL ama kimse bir şey demiyor. Alıştık sanırım.

Şu anda Cumartesi'ye geçmiş bulunmaktayız. Ancak, dolar bir kere daha rekor kırdı. 28,04 TL olarak çıktı piyasaya. Şimdi düştü ama yine de rekorunu tekrardan kırdı. Zaten kimse kafaya takmıyor.

Bir ara Dolar 18 TL'yi bulunca millet ayağa kalktı. Şimdi 28 TL ama kimse bir şey demiyor. Alıştık sanırım.
Alışmaktan değil. Özellikle malum partililer zamların oldugunu biliyor doların yüksek olduğunu biliyor. Kimisi bundan şikayetçi ama bunu dile getirmiyor tuttugu partisinden dolayı. Kimisi de bizim dolarla işimiz yok. Zamları da Allah yapıyor diyen var. Kimisi bizim zamanımızda ekmek bile alamıyorduk diyen var. Çıkıp sokağa bu zamlar hakkında bir şeyler söylesen seni o gün içerisinde polis arar ve karakolda ifade vermenizi söyler. Olan bize oluyorç

Yaka paça evinden alınanlar bile var. Ufacıcık bir şeyi hakaret sayıyorlar. Konuşmamıza izin veren yok.
Ben Milliyetçi Türkçü bir insanım ancak bu durumdan şikayetçiyim. Atalarımız bu ülkeyi ne zorlukla aldı biliyor musunuz? Göz göre göre fethedilmeden fethedilen ülke olduk. Bu nasıl oluyor? Her yerde arapça tabela. Arapça tabela dahil yabancı tabelalar ben bunlara da sinir oluyorum. Her mağazanın adı yabancı yazılmış. Dil önemli değil ne olursa olsun. Mağazanın sahibi Türk kendi ürünleri ancak mağaza ismi nedense ingilizce. Buna laf söylemeyende kendine Türküm demesin. Tabiki ingilzice anadil ancak biz Türkiyede yaşıyoruz. Almanyada nasıl her yer almanca burada da Türkçe olmak zorunda. Konu nerden nereye geldi :d

10 TL verip 2 Pringles, üstüne 2,5L CocaCola alıp para üstü almak mükemmel bir zevk. Paramız belki hiçbir zaman değer kazanmayacak ama alım gücümüz belki bir gün artacak.

Geri
Yukarı