Steam Dolar kuruna geçtikten sonra Nays uygulaması ile alışveriş yapmak

laihoist

Femtopat
Daha fazla  
Steam üzerinden Dark Souls 3 indirime girmiş. Kur öncesi fiyatına nazaran daha uygun fiyata geliyor ve satın almak istiyorum. Alışverişi tamamlarken Nays hesabımda yeterli miktarda bakiye olmasına rağmen alışveriş tamamlanmıyor. Ayrıca uygulama yurt dışı harcamalarına da açık. Verdiği hata ise şöyle;

"Satın alma işleminiz tamamlanmadı. Hesaptaki fonların yetersiz olması nedeniyle kredi kartı bilgileriniz kredi kartı şirketiniz tarafından reddedilmiştir.

Bazı durumlarda, kredi kartı şirketinizin hesabınızdaki fonları 'bekletebileceğini', ancak sizden ücret alınmayacağını unutmayın."

Dün alışveriş yapmıştım Nays'tan sorunsuz bir şekilde ödemeyi aldı fakat güncel dolar kurundan biraz daha yüksek çekiyor. 1 doları 30 ₺ civarı baz almış.

Dün alışveriş yapmıştım Nays'tan sorunsuz bir şekilde ödemeyi aldı fakat güncel dolar kurundan biraz daha yüksek çekiyor. 1 doları 30 ₺ civarı baz almış.

Hocam dün akşam saatlerinde evet dolar kurunu 30TL olarak baz alıyor. Merak ettiğim şey ise şu, dolar ile mi alışveriş yapmalıyım yoksa TL üzerinden direkt mi almalıyım?

Steam üzerinden Dark Souls 3 indirime girmiş. Kur öncesi fiyatına nazaran daha uygun fiyata geliyor ve satın almak istiyorum. Alışverişi tamamlarken Nays hesabımda yeterli miktarda bakiye olmasına rağmen alışveriş tamamlanmıyor. Ayrıca uygulama yurt dışı harcamalarına da açık. Verdiği hata ise şöyle;

"Satın alma işleminiz tamamlanmadı. Hesaptaki fonların yetersiz olması nedeniyle kredi kartı bilgileriniz kredi kartı şirketiniz tarafından reddedilmiştir.

Bazı durumlarda, kredi kartı şirketinizin hesabınızdaki fonları 'bekletebileceğini', ancak sizden ücret alınmayacağını unutmayın."

Eğer hesabınızdaki para sınırda bir miktarsa totalde limiti aşıyordur. Dolar'ı 29 gibi değilde 30 gibi hesap ederek biraz daha limit aktarın kartınıza öyle deneyin eğer durum sınırdaysa

Eğer hesabınızdaki para sınırda bir miktarsa Total'de limiti aşıyordur. Dolar'ı 29 gibi değil de 30 gibi hesap ederek biraz daha limit aktarın kartınıza öyle deneyin eğer durum sınırdaysa.

Satın alım için bakiyeyi dolara çevirmiştim. Acaba o yüzden olmuyor olabilir mi?

Hocam dün akşam saatlerinde evet dolar kurunu 30TL olarak baz alıyor. Merak ettiğim şey ise şu, dolar ile mi alışveriş yapmalıyım yoksa TL üzerinden direkt mi almalıyım?

Hocam aslına bakarsan çok fark etmiyor. Benim tavsiyem eğer TL üzerinden alım esnasında miktarı dönüştürüp çekebiliyorsa kartınız öyle yapın. Ve bu arada işleminizi gün içinde saat 17:00'den önce yapın mutlaka, akşam ve hafta sonları bankalar dolar kurunu farklı hesaplıyor.

Mesela benim kredi kartımda (İş Bankası) Dolar alışverişleri için ayrı bir kredi kartı tanımlı ve işlemleri oradan çekiyor ama gördüğüm kadarıyla hiç bir avantajı yok çünkü hemen o anki kurdan hesaplayıp TL'ye çevirip ekstrenize eklemiyor, esktrenizi ödeyeceğiniz zamanki Dolar kurundan yapıyor yani aslında aradan geçen 3-4 hafta içerisinde Dolar artmışsa daha yüksek bir kurdan almış gibi ödemek gibi bir saçmalık ortaya çıkıyor.

Steam'den direkt sepete ekleyip alım yapabilirsiniz. Bankanızdaki parayı çevirmenize gerek yok. Banka alışveriş tutarınızı dolardan ₺'ye çevirip ₺ olarak hesabınızdan çekiyor. ( örneğin 3 $'lık Steam alışverişi yaptığınızda banka kartınızdan 90 ₺ olarak çekiyor ).

nays'ı ayın başında 500'de 100 yapmıştım, benim gibi indirim bitmeden nays kullanma imkanı kalmayan varsa; dün enpara ile alışveriş yaptım steam'den, 29,24 aldı kuru.

Geri
Yukarı